elma

hepsi | bugün   12 entry   -

0

elma yaz kış farketmeksizin genelde ülkemizde yetişir. kabuğu ile veya kabusuz yenilebilir. vitaminlidir.

1

elma her mevsim çıkan bir meyvedir.tatlısı,ekşisi ve mayhoş olan elmalar bulunur.kabuklu veya kabuksuz tüketilebilir.

0

hee mevsim yetişen olmassa olmaz bir meyvedir. sarı,yeşil ve kırmızı vardır.

0

yesili ve kirmizisi olan bir meyve.

0

yasak meyve

0

sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı dizesi geldi nedense aklıma. galiba gece vakti insanı daha duygusal bir hale sokuyor insanı

0

zengin ve nemli topraklarda, bol güneş alan yerlerde yetişen, kenarları dişli oval yaprakları olan, açık pembe ya da ak çiçekler açan, dayanıklı bir meyve ağacı.

0

elmanın geçmişte olan hikayesi hazreti havva'nın cennetten yasak elmayı girmesiyle başlamıştır ondan bir ısırık alması ile cennetten kovulmuştur daha sonra elma güzellik için yenilen meyvelerden birisidir içerisinde güzelleştireceğim besinler bulunur yeşil ve kırmızı olmak üzere çeşitleri vardır.

0

kırmızı, yeşil ve sarı rengi olan meyve çeşididir. tadını çok sevdiğim modası geçmeyen meyvedir. çok elma yiyen kişilerin güzelleştiği söylenir ve kırmız yanaklar için elma yanaklı ifadesi kullanılır.

1

gülgillerden, humusça zengin ve nemli topraklarda, bol güneş alan yerlerde yetişen, kenarları dişli oval yaprakları olan, açık pembe ya da ak çiçekler açan, dayanıklı bir meyve ağacı.
bu ağacın parlak kabuklu, kırmızıdan beyaza değin türlü renkte, hoş kokulu, ekşi ya da tatlı, sert ya da gevrek dokulu, ufak çekirdekli, besince çok değerli meyvesi.

1

teşekkür ederim bulunan kırmızı ve yeşil elma almak üzere bazıları tatlı bazıları ekşi olmak üzere bulunan meyveler meyveler cildi güzelleştirme bir de karnı tok tutma özelliği vardır.

0

elma yeşil, kırmızı ya da sarı renkli tatlı veya ekşi meyveler veren çok yıllık bir ağaçtır. elma ağcının meyveleri sağlığımız için oldukça faydalı bir besindir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler