el birliği

hepsi | bugün   9 entry   -

1

bir çok insanın bir işi yapabilmek amacı ile bir araya gelmelerine denir.mesela bir taralada yada bahçede beraberce bir şeyler toplamak.

0

el birliğinin diğer adı imecedir bir kaç kişinin toplanıp bir konu yada iş için bir araya gelip istenilen işi beraber yapmalarıdır :)

0

el birligi çagımızda birlik olmak birlikte hareket edip birlikte çabalamaktır. belli bir kişilerden meydana gelerek bir işe el birligi ile çaba göstermektir.

0

insanın tek başına yapamadığı işi elbirliğiyle halletmesi. el birliğiyle yapılmayacak iş yoktur. herkes birbirine destek çıkması lazım.

1

el birliği yapmak aslında müslümanların ortak özelliği iken toplumsal olarak bu konuda çok geri düştüğümüz gerçeğini kabullenmeliyiz. insanın tek başına başaramayacağı şeyler vardır.

0

bir işi hep birlikte yapmak yardımlaşarak yapmaktır mesela bir ev taşıma işini hep birlikte yamaktır ben çoğu kez yaparım.

0

bir iş için destek olmak, beraberce yapmak anlıma gelir. el birliği ile yapmak daha kolay ve keyiflidir. dayanışma önemlidir.

0

tek başına üstesinden gelinemeyecek işler için bir kaç kişiden daha destek alarak o işi birlikte daha çabuk yapabilme durumudur.
bir elin nesi var iki elin sesi var gibi.

0

birden fazla kişilerin bir araya gelip bir işe koyulmaz ve beraber bir şekilde yapması üstesinden gelmesine denilmektedir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.