düş kurmak

hepsi | bugün   10 entry   -

2

hayal kurmak anlamına gelmektedir. durduğumuz yerde odaklanıp bir şeyler düşünmek, yaşıyormuş gibi hayal kurmak demektir.

1

düş kuramayan insanlar genellikle katil, psikopat ya da deli bişey olurlar.yapılan deneyler sonucunda insanların sinirlendikleri zaman yapmak istedikleri ama yapamadıkları şeyleri (adam öldürmek,ortamı dağatmak) hayallerinde gerçekleştirip kendilerini tatmin ettikleri, düş kurmayanların da sonuçlarının farkında olmadıkları için bu eylemleri gerçekleştirdikleri kanıtlanmış.

2

bir şeyi zihninde düşünüp tasarlamak, hayal kurmak gibi anlamlara gelmektedir. genelde her insanın bir hayali vardır ve hayali olmayan insanlar bile bir kez de olsa düş kurmuşlardır.

3

hayal kurmak anlamında da kullanılan bir sözdür.mesela bir insanın yapmak istediği yada yaşamak istediği bir yeri yada bir insanı gözlerinde canlandırması.

0

ilerisi için ve ya kendi menfaatlerin için daha olmamış ama olmasını istedigin olaylar olgular bütünüdür. olursa sanki senin için çok güzel ve özel olucak hissedersin.

0

hayal dünyanızda kafanızdan bir şeyler kurmak. yapmak istediğiniz hedefleri tasarlamak.

0

zihnimizde kendimizi görmek istediğimiz hayat yaşam hem mutlu olduğumuz hemde kendimizi kandırdığımız trans hali :)

1

hayal kurmak ile aynı anlamdadır. insanların yaşamak istediği hayatları betimleyerek düşünmesi durumudur.

0

hayal etmek. hemen hemen her insa ın yaptığı bir şey. bende sürekli kurarım. çoğu ada ulaşırım allah'a şükür.

1

bir şeyi zihinde düşünüp canlandırmak, tasarlayarak umutlanmak, hayal yoluyla düşünmek anlamına gelir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.