dış kapının dış mandalı

hepsi | bugün   9 entry   -

0

aile ile ilgili konularda karar verebilecek, fikrine önem verilmeyen, değersiz görülen, pek önem verilmeyen uzak olan akrabalar için kullanılır. bu kişiler çok yakın olmadığı halde konuya dahil olmaya çalışırlar.

1

alakası olmayan kişilerin olaya katılmaya çalışıldığı zaman söylenen söz dizisidir. o kim ki dış kapının dış mandalı şeklinde kullanılır.

0

bir kişinin önceden umursanıp sonradan kaale alınmaması yani kısacası papucunun dama atılması.

0

hiç alakası olmadığı halde alakalıymış gibi her şeye karışan, burnunu sokan ve gereksiz ortam gereken kişilere fazlasıyla kullanılır.
-sen kimsin ki ış kapının dış mandalı, dış süngüsü

0

herhangi bir konuyla alakası olmadığı düşünülen ve fikrine, değerlendirmesine ihtiyaç olmadigina kanaat getirilen, önemsenmeyen kişiler için kullanılan ifadedir.

0

konuyla hiç alakası olmayan ya da çok çok çok çok uzaktan akraba olan insanlar için dış kapının dış mandalı cümlesi kurulur

0

önemsizlik ifade eden söz öbegi . dış kapının mandalı ev halkinin sadece girişlerde gördüğü bir mandaldır.

0

konuya uzaktan yakından ilgisi olmayan yabancı kişiler için söylenir. bizim orada bir kişi tarif edildiğinde uzaktan bir akrabalık bağı varsa dış kapının dış mandalı yani çok uzaktan akraba anlamına gelir.

0

hiç bir konuşmaya, olaya, duruma dahil olmayan ve alakasız şekilde konuya vakıf olmaya çalışıp, karışan ve gereksiz fikirler sunan, gereksiz insanlar için kullanılan deyim.
-sen ne konuşuyon ya dış kapının dış mandalı.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler