dinlemek

hepsi | bugün   9 entry   -

3

anlatılan bir şeyi öğrenmek, bilgilenmek için aklımıza yer etmektir. örneğin bugün okulda öğretmenin sözlerini dikkatle dinledim.

2

en zor eylemlerden biri.duyumun algılanması.işitmenin bir kaç adım ötesi.
eğer bedenlerimizi dinlemeyi öğrenirsek her şeyin anlamını kavrayabiliriz.
"konuşmakla meşgulken, 'o' nun sesini duyamazsın! ruhunu kristalleştir."

1

karşındaki kişi bir konu hakkında fikir,düşünce veyahut başarı hikayesini anlatırken senin konuşmacı olan kişiyi bölmeden ona kulak asman anlamına gelmektedir.

1

birisi konuştuğu zaman ona saygı gösterip dediğıni duymak veya sarkıları duymak .

1

bir insanın yada bir hayvanın kendisine söylenen sözleri anlamaya çalışmasıdır.mesela bir insanın karşısındaki insana bir konuyu anlatması gibi şeyler.

1

bir kişi konuşurken ona bakıp dediklerini anlıyorsun dinlemiş oluyoruz. mesela bir öğretmen konuşma yapıyor herkes hocayı dinler.

2

söylenen bir şarkıyı, anlatılan bir konuyu dikkat kesilerek duymak anlamına gelmektedir. nasihatlerin de dinlenmesi beklenir.

1

dinlemek: konuşan kişiyi dinlemek. bir toplantıda, seminerde anlatılan konulara kulak verip, anlamaya çalışmak. veya verilen tavsiyeleri dinleyerek, yerine getirmektir.

1

söylenen bir şeyi şarkıyı veya sözü algılamak beş duyu organımızdan biri olan kulak ile duyulması demektir bir kimsenin bir sözü söyleyerek karşıdaki kişinin iyiliğini düşünmesi ve yapmasını istemesi ve karşıdaki kişinin de bu emirlerini yerine getirmesi demektir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler