dini bütün

hepsi | bugün   7 entry   -

2

sahip olduğu dinin emirlerini eksiksiz yerine getirmeye çalışan, inancı sağlam olan, dinine çok bağlı olan insanlara dini bütün insanlar denir.

0

inandığı dinin gereklerini kendi hayatında uygulayan, hayatını dinine göre yönlendiren kişiler için kullanılır. kolay bir yaşam tarzı olmadığını düşünüyorum. bu sözü hak eden kişi sayısı fazla değil maalesef.

1

inançlarının gereklerini hakkıyla yapan kişi için kullanılan bir ifadedir. kişi, inançlarının gereklerini özveri ile yapıyorsa dini bütün yani dini tam olarak anlamış ve tam olarak uyguluyor denir.

0

gibi görünümlü kişilerden uzak durulmalıdır.

1

dini olarak her şeye uyan, her meziyete sahip, kadına işkence, tecavüz etmeyen, yan gözle dahi bakmayan, insanlara saygı duyan, temizliğine önem veren, namazını beş vakit kılan kişiler için kullanılan tabirdir.

1

inandıkları dinin tüm gerektirdiği her şeyi yapan insanlara verilen addır.yani insan dininde dürüst olması gerekiyorsa onu hemen yerine getiri.

0

dini bütün insan denilmektedir genellikle. bu tür inaanlara böyle denilmesinin sebebi, inancı her ne olursa olsun inançlarının gereğini dört dörtlük yerine getirdiği için böyle isimlendirilir ve toplum tarafından sevilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.