dini bütün

hepsi | bugün   9 entry   -

2

sahip olduğu dinin emirlerini eksiksiz yerine getirmeye çalışan, inancı sağlam olan, dinine çok bağlı olan insanlara dini bütün insanlar denir.

0

inandığı dinin gereklerini kendi hayatında uygulayan, hayatını dinine göre yönlendiren kişiler için kullanılır. kolay bir yaşam tarzı olmadığını düşünüyorum. bu sözü hak eden kişi sayısı fazla değil maalesef.

1

inançlarının gereklerini hakkıyla yapan kişi için kullanılan bir ifadedir. kişi, inançlarının gereklerini özveri ile yapıyorsa dini bütün yani dini tam olarak anlamış ve tam olarak uyguluyor denir.

0

gibi görünümlü kişilerden uzak durulmalıdır.

1

dini olarak her şeye uyan, her meziyete sahip, kadına işkence, tecavüz etmeyen, yan gözle dahi bakmayan, insanlara saygı duyan, temizliğine önem veren, namazını beş vakit kılan kişiler için kullanılan tabirdir.

1

inandıkları dinin tüm gerektirdiği her şeyi yapan insanlara verilen addır.yani insan dininde dürüst olması gerekiyorsa onu hemen yerine getiri.

0

dini bütün insan denilmektedir genellikle. bu tür inaanlara böyle denilmesinin sebebi, inancı her ne olursa olsun inançlarının gereğini dört dörtlük yerine getirdiği için böyle isimlendirilir ve toplum tarafından sevilir.

0

insanları kötülükten uzaklaştırmak icindir cunku kotuluk yapan kotuluk bulur iyilik yapan iyilik

1

bağlı olduğu dinin bütün buyruklarını yerine noksansız olarak getiren, dinine çok bağlı, dinsel inancı sağlam (kimse).

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler