depozito

hepsi | bugün   13 entry   -

0

bir sözleşmeden dolayı doğabilecek zararlara karşı verilen teminat, bir taahhüt sırasında yatırılan güvence parasıdır genellikle önceden elden verilir.

0

bir işte ya da sözleşmede belirtilen teminattır. işin ya da sözleşmenin sıkıntılı olması halinde alınan garantidir. ev kiralarken istenir. örneğin; 2 kira 1 depozito. yok zıkkımın kökü !

0

bir malın geri alınacağı üzere anlaşılıp geri gelmesini garantilemek için bir miktar ücret alınmasına depozito denir.

0

kabıyla birlikte satılan bir malın kabı için alınan ve kap geri getirildiğinde alıcıya geri verilen para, kap bedeli. ev alırken de istenmektedir.

0

ev kiralarken alınan ve kiracının eve herhangi bir zarar vermesi halinde geri verilmeyecek olan para.

1

güvence olarak para, değerli kağıt ya da eşya olarak önceden verilen bağlanma akçesine depozito adı verilir.

0

kabıyla birlikte satılan bir malın kabı için alınan ve kap geri getirildiğinde alıcıya geri verilen para, kap bedeli.

0

bir üstlenme sırasında yatırılan güvence ya da bağlantı parası.
kabıyla birlikte satılan bir malın kabı için alınan ve kap geri getirildiğinde alıcıya geri verilen para, kap bedeli.

0

alacakların sağlama alınabilmesi için istenen paradır. ev kiralarken mutlaka depozito alınır. çünkü kiracının eve zarar verme, evden kaynaklı borçları ödememe, kirayı vermeden kaybolma gibi üç kağıtları olabilmektedir.

0

herhangi bir ürünü almadan ya da evi kiralamadan önce senin olduğuna ve alacağına dair önceden ödediğin belli bir miktar paraya denir

0

bir kimsenin bir şey almadan önce o kadar parası olmadığında kaparo şeklinde vermiş olduğu paradır bir miktar para karşı tarafa ben bunu alacağım deyip biraz para bırakmasıdır.

0

kiralanan taşınır yada taşınmaz mala herhangi bir gelebilecek zarar durumunda kiracının ödememe durumunda zararın garanti altına alınması durumudur.

1

kişinin ekonomisine hançer gibi saplanan türkiye gerçeği.
ev sahibi 1000$ depozito ister, evi için yeni evli çift kiracı aramaktadır, kahramanlarımız evi beğenir, tutucaz filan derler ama depozito çok yüksektir

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.