demo

hepsi | bugün   5 entry   -

1

dilimize ingilizce'den girmiş bir sözcüktür. bazı yazılımların, programların veya kaynakların kısıtlı kullanımına demo denir. bu gibi demolarda çok önemli işlevler kullanılmaz. ücret karşılığında satın alınarak tamamını kullanmak mümkün olur.

1

demo kelimesi ingilizce kökenli bir kelimedir.demo bir uygulama,oyun v.b. gibi yapılacak şeylerin daha tamamlanmamış haline denir.

2

demo günümüzde genellikle yazılımlarla, programlarla veya oyunlarla anılsa da müzik kasetleri için de kullanılan bir tabirdir. eskiden kaset çıkarmak isteyen şarkıcılar önce demo kaset hazırlar beğenilirse profesyonel çekim yapılırdı.

1

bir oyunun veya projenin sınırlı haline demo denilmektedir. demo ile hatalar, eksiklikler tespit edilir. demo ile ürünün reklamı da yapılabilmektedir. can sıkıcı bir kavramdır. zira parası olan tamımı alır.

1

demonun anlamı bir program ya da oyun gibi içeriklerin kısıtlı kullanım imkanı içerisinde sunulmasıdır. tamamını almak istersek ürünün fiyatını ödemek gerekir. eğer alacağımız şey pahalı ise demosunu kullanarak almak isteyip istemediğimize karar verebiliriz. bu açıdan kullanışlıdır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.