dans

hepsi | bugün   9 entry   -

4

insanların duygularını kelimelerle değil de vücut hareketleriyle anlatmaya çalıştığı bir sanattır. bir sürü çeşidi vardır ve profesyonel dansçı olmak için doğuştan yeteneğe gerek yoktur, disiplinli çalışarak herkes gelir elde edebileceği bir seviyeye gelebilir. dansçı olarak ne kadar zor olduğunu ama ne kadar eğlenceli olduğunu anlatamam. özgüveninizi arttırmakla birlikte düzenli spor yapmış oluyorsunuz. kafasında dans etme düşüncesi olan herkes bir yerden başlamalı.

3

dans genellikle düğünlerde ve gösterilerde oluyor, insanlar dans ederken serbest hareketler ettiği görülmüştür, bir sürü dans çeşiti vardır çoğu yerlerde kursları veriliyor.

0

iki kişinin, tek kişinin veya birden fazla kişinin ortaya çıkıp birlikte güzel hareketler sergilemesidir. mesela düğünlerde gelin damat dans eder hısım akrabalarda dans eder.

0

çeşitli vücut ve el kol hareketleri yapmak suretiyle yapılan hareketler bütünüdür. dünyanın her yerinde farklı danslar vardır. bazı danslar çok zordur.

0

karşı cinse teklif edilen türdür. daha kimseyi kaldırmak nasib olmadı bakalım. ama bizim etkinliklerde arkadaşlar hep kaldırıyor.

1

eskiden dans denince akla gelen genelde eşli danslarken günümüzde eşsiz yani tek kişi yapılabilen danslar da iyice moda oldu. sanırım bireyselleşen toplum düzeninden o da nasibini aldı.

0

müzik eşliğinde çeşitli hareketler yaparak oynamaya dans etmek denilir. birçok dans çeşidi vardır. tango, vals, harmandalı vs gibi..

0

müzik temposuna uyularak yapılan ve estetik hatta sanatsal değer taşıyan düzenli ve ritmik vücut hareketlerinin genel adı.

0

kültürel bir ögedir. her dansın geçmişi çok eskilere dayanmakta ve her dansta birçok kültürel etki görülmektedir. ha kafanıza göre, saçma sapan, basmışım aminoasidi havasında dans ederseniz o ayrı.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.