dalmaçyalı

hepsi | bugün   9 entry   -

2

yugoslavya kökenli bekçi ve koruma köpeğidir. çok yönlü bir köpek olan dalmaçyalı itfaiye maskotu, askeri bekçi, sirklerde gösteri köpekliği, av köpeği, çoban köpeği gibi bir çok alanda kullanılmışlardır.

2

görüntü olarak çok güzel ve tatlı bir cinstir. siyah ve beyaz renkleri ile göze de hitap eder. bir de çizgi film vardı sanırım bu cins köpeklerle ilgili olarak...

1

kökeni eski yugoslavyaya dayanan bir çeşit av köpeği.

2

ince, uzun, hafif bir köpek cinsidir. oldukça hızlı koşar. kendine has bir görüntüsü vardır. beyaz üzerine siyah benekleri olan bir köpek cinsidir.

3

bir kopek cinsidir. bu ırkın üzerinde siyah benekler bulunmaktadır. beyaz renklidirler. oldukça tatlı görünümleri vardır. bir dönem 101 ader dalmaçyalı köpeğin filmi çekilmiştir.

0

bir köpek cinsidir çok güçlü bir yapısı vardır.

2

dalmaçyalı köpekler helenik döneminde bile duvar süslemesi olarak görülebilmesi ve av köpeği olarak kullanılması yanında 19.yüzyılda at arabası köpeği olarak da kullanılmıştır. ortalama yaşam süreleri 10 ila 13 yıl boyları 55 ila 60 santim ağırlıkları ise 25 ila 30 kiloğram olan dalmaçyalılar beyaz kılları üzerinde siyah benekli olup saf beyaz kıllı dalmaçya çok nadir bulunur.

1

dalmaçya köpeği veya dalmaçyalı, kısa tüylü, beyaz üstüne siyah ya da kahverengi benekli bir köpek ırkı. genellikle av köpeği olmayan ırklar kategorisinde değerlendirilir. tkc'ye göre faydalı köpekler kategorisindedir

0

üzerinde nokta nokta işaretlerinin bulunduğu kumaş veya bir köpek cinsi ne de verilen isimdir adını hırvatistan'ın bir bölgesinden alınan köpek türü.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.