daktilo

hepsi | bugün   9 entry   -

3

eskiden yazı yazmak için kullanılan mekanik alet. klavyesinin tuşlarına bastıkça böyle darbeli bir şekilde kağıda yazardı. günümüzde kelime işlemcileri var daktiloya benzer şekilde.

1

ilk teknolojik kolaylıklardan biri belki de. ama kullanması ve yazması oldukça yorucu bir icat. staj dönemimde belli işleri daktilo ile yapardık parmaklarımı bir süre sonra hissetmezdim. bence şu an iyi ki günümüzde yok.

1

eski zamanlarda kitap, dergi, gazete gibi yazıları yazmak için kullanılan cihazdır.

1

insanların bir şey yazmalarına yarayan üzerlerinde tuşları olan tuşların her biriside farklı harf ve rakamlardan oluşan yazım aracıdır.

1

genellikle ofis ortamları yada adliye binalarında kullanılan, tutanak gibi bazı yazılar yazmaya yarayan, tuşları olan makinelerdir.

0

eskiden yazı yazmak için kullanılan makinede makinede yazı yazmayı meslek edinen kişi ile daktilocu denir genellikle adaletle ilgili yazılar yazılır.

0

eskiden karbon kağıdı ile kopya çıkarmak için kullanmış olduğumuz suçlara sıkı olarak basmaya gerektiren bir yazı aracıdır genellikle mahkemelerde kullanılır.

1

eski zamanlarda, insanların yazı yazmak için kullandıkları, elektronik olmayan ve her satır başında kağıdı başa getirmelerinin gerektiği, bir yazı aracıdır.

0

bir klavye aracılığıyla harekete getirilen harfleri mürekkepli bir sistem yardımıyla kağıda basarak yazı yazan makina

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.