çoban köpeği

hepsi | bugün   10 entry   -

2

çoban köpekleri sürülerin idaresinde kullanılan köpeklerdir öncelikli görevi sürüleri korumak olan bu köpekler sahibine çok bağlıdır

1

çoban köpekleri, sürülerin idaresinde kullanılan bir köpek türüdür.

0

anadolu topraklarında; koyunları korumak için yetiştirilen çoban köpekleri; görevlerini başarıyla yerine getiren, güçlü, sıcakkanlı kangal adıyla anılan köpek türleridir.

0

çoban köpeği çobanın en iyi arkadaşı, sürünün güvenlik sorumlusu...iri ve kocaman olursa daha da heybetli...çizgi filmlerin vazgeçilmez karakteri

1

çok heybetliler. görünüşleri çok hoşuma gidiyor. en büyük hayallerimden biri bana sadık olan bir çoban köpeği istedim.

0

sürüleri kontrol etmekte kullanılır ve sürü güvenliğini sağlarlar ve oldukca iri cüsseli olurlar örneyin (kangal)

1

sürünün güvenliğini sağlamak için çobanların küçüklükten yeriştirdiği eğitimli köpeklerdir ülkemiz en güçlü çoban köpeklerine ev sahipliği yapmaktadır mesela sivas kangalı ve aksaray malaklısı.

0

çobanın yanında götürdüğü köpektir. hayvanlarla beraber yaylım zamanı büyük veya küçükbaş hayvanların doğanın etçil hayvanlarından koruması ve güvenliğini sağlaması için çobanın yanında götürdüğü köpektir. bu köpeklere örnek vermek olursak sivas kangalı, sivas malaklısı, sivas çoban köpeği olarak önde gelen örneklerdendir.

1

insanların sürülerini rahat bir şekilde kontrol altına almalarını sağlamak amacı ile özel olarak yetiştirilen işini de çok iyi yapan köpeklerdir.

0

çoban köpeği krem renginde çam yarması tipinde denilebilecek sahibine aşırı sadık sürü koruma köpekleri

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.