çita

hepsi | bugün   8 entry   -

3

etçil memeli bir kedi türüdür. uzun bacakları olan ve dünyanın en hızlı koşan hayvanıdır.

1

çok asil bulduğum kedigillerden bir hayvandır kendisi.

2

dünyadaki en hızlı hayvan.

1

kedigillerin en hızlı hayvanıdır etçil bir hayvandır genellikle peşinden koştuğu avın peşini bırakmaz çok zor bırakır benekleri çok güzeldir

0

leoparla benzerliği olsa da tamamen farklı oldukları kesin. akraba diyebiliriz belki de kuzen olabilirler.
doğadaki yırtıcı hayvanların arasında yavrusu en sevimli olanı bu çitalar. kahverengi puanlı kürkü ile kafalarının orada kabarmış tüyleriyle yavruları tamamen efsane güzelliğe sahip, alıp eve götürüp beslerim öyle güzel. sonra anneleri beni ne yapar meçhul

1

asya ve afrika bölgelerinde bulunmakta olan postunda sarı üzerine kara benekleri bulunan uzun bacaklı ve çok hızlı koşan etçil bir hayvan türüdür.

0

avlanan (avci) leopar olarakta bilinir (acinonyx jubatus) felidae familyasindan ince yapili uzun bacakli bir kedidir. guney, orta ve dogu afrikanin acik duzluklerinde ve ortadogu'da yasar (ortadoguda soyu tukenmek uzeredir). karada yasayan en hizli hayvandir, kisa mesafeler icinde 100 kmye kadar ulasan hizlara cikabilmektedir.

0

en hızlı koşan hayvan. kedigillerden. bir anda hızlanma rekoru da onda. ama depar attıktan soora accaip dinlenmeleri ve beslenmeleri gerekio çünkü muazzam enerji harcıyorlar.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler