çırak

hepsi | bugün   8 entry   -

2

genellikle küçük yaşlarda tercih edilen, yetiştirilmek amaçlı bulunduğu işteki ustasına yardım eden kişilere çırak denir. genellikle berberlerde görürüz.

1

bir iş ile ilgili olarak küçük yaşlarda yada daha ileri ki yaşlarda o zanaat öğrenen yada öğrenmeye çalışan yada ayak işlerini yapan kişi.

0

vasıfsız hiç bir tecrübeye sahip olmayanlar için belli meslek gruplarında istihdam sağlanacak şekilde yetiştirme öncesi eğitim ve öğretim kısmında ifade etmek amaçlı için kullanılan tabirdir.

1

genellikle ustaların yanına, çalışması için, aileleri tarafından, iş öğrenmesi için gönderilen kişilerdir. bu kişiler küçük yaşlarda gönderilir ve iş sahibi olmaları sağlanır.

0

ustanın yetiştirdiği gün geldiğinde onunda bir usta olup başka vşr çırak yetiştirmeyi. bu bir saltanat gibidir aslında ve döngüdür. sürekli tekrar eder.

0

genellikle küçük yaşlarda bulunan çocukların mesleği öğrenmek için bir kuaföre veya bir yere gidip usta yanında çalışan kimse o mesleği orada öğrenmesi dükkanlar ayak işlerini yapan kimse.

0

saray, daire gibi büyük yerlerde yıllarca hizmet ettikten sonra geçimi sağlanarak başka yerlerde yaşamasına izin verilen kişiler.

0

bir işe yeni girmiş, henüz işi öğrenmeye çalışan, acemi olan kişidir. bir iş yerinde ast üst sırasına göre en altta bulunan kişidir. en üstte usta bulunur, ustanın altında kalfa bulunur, çırak ise kalfadan sonra gelir. vayda dayak yer :d

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.