cetvel

hepsi | bugün   9 entry   -

1

doğru çizim yapmaya genellikle üzerinde dereceler ve santimetre işaretleri bulunmakta olan tahta, plastik ve metalden yapılmış çizim aracıdır.

0

çizim yaparken düz çizgiler çizmek, bişeyi ölçmek amacıyla kullanılan araçtır. uzunluklarına göre 30 cm lik 1 metrelik gibi ayrılır.

1

düz, yamuk ve yuvarlak çizmeye yarayan araçların düz kesitli olanları için kullanılan bir araçtır. cetveller ile kısa çizgilerin ölçümü de gerçekleştirilir.

0

bir yerlere bir şeyleri düzgün olarak çizmek amacı ile imal edilmiş olan ve de çeşitli ölçülerde olan ihtiyaca göre yapılan ölçü aletleridir.

0

basit işler için kullanılan kısa ölçüm aletidir. farklı türleri vardır. resim yapmak için de kullanılır. cetvel öğrenci dövmek için de kullanılmıştır. elleri bir güzel haşlar.

0

genelde 30 cm olup ofis, okul gibi yerlerde kullanılır. ofislerde satır takibi, okullarda resim gibi derslerde çizim amaçlı kullanılır.
bir de devasa t cetveli vardır endüstri meslek lisesi elektrik bölümünün proje çizimlerinde baş belasıdır.
kendimden biliyorum.

0

düz çizgiler çözebilmek için icat edilmiş 30 cm veya daha uzun aletlere cetvel denir.genelde mimarlar cetvel kullanır.

0

geometri resim derslerinde yada çizim yapacağımız bir derste çizimimizi kolaylaştıran düz çizgi yapmamızı sağlayan eşyadır

0

uzunluk ölçmemize yarayan ve birçok çeşide de sahip olan metal, plastik veya naylondan üretilmiş materyal.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.