çayı görmeden paçaları sıvamak

hepsi | bugün   7 entry   -

2

ham hayaller kurmak, henüz zamanı gelmediği halde yapılacak bir iş, meydana gelebilecek bir olay için hazırlıklara girişmek demektir.

2

çayı görmeden paçaları sıvamak. deyiminin anlamı, açıklaması ve örnek cümleleri: ham hayaller kurmak; henüz zamanı gelmediği hâlde yapılacak bir iş, meydana gelebilecek bir olay için hazırlıklara başlamak,acele etmek

0

sevgili kardeşim çayı görmeden paçaları sıvamak değilde dereyi görmeden paçaları sıvamak'tı sanırım yani demek istediği bir şeyi görmeden hazırlık yapma yani görmediğin bir şey için aksiyon almada olabilir.

1

bir olay ile ilgili olarak o işin ileride ne olacağını bilmeden ön yargıda bulunmalarıdır.mesela şu andaki istanbul seçimlerinde olduğu gibi iktidarın kazandık demeleri.

0

doğrusunun dereyi görmeden paçaları sıvamak olduğunu bildiğim deyim, bir şeyin olacağından emin olmadan sevinmemek anlamına gelir.
-mazbatayı görmeden belediye başkanı olmak gibi.

0

o deyimin aslı dereyi görmeden paçaları sıvamak tır

1

ham hayaller kurmak henüz zamanı gelmediği halde yapılacak bir iş meydana gelebilecek bir olay için hazırlıklara girişmek anlamına gelen bir sözdür

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler