çaydanlık

hepsi | bugün   14 entry   -

2

çaydanlık, evlerde ve çay ocaklarında yada dememek istediğin her yerde olabilir aliminyum dan yada çelikten yapılır ve çay dememek için kullanılır ve iki katlıdır.

2

çaydanlık her evde bulunan bir ev eşyasıdır, iş yerinde veya ocaklarda durur, alüminyum çelik, bakır dokumaları olan çeşit, çeşit satılan malzemedir.

2

her türk evinde bulunması gereken hayati bir mutfak eşyasıdır. her evde sabah ev halkı kalkdıktan sonra kahvaltının vazgeçilmez içeceğini demlemek için kullanılır. en güzel çaydanlık porselen olandır, içimi çok lezzetlidir.

1

çaydanlık spesifik bir üründür. özellikle çay demlemek için üretilmiştir. çeşitli boylarda olabilir. metalden yapılanları olduğu gibi porselen den ve hatta ısıya dayanıklı cam dan yapılanları da vardır.çaydanlık iki parçadan oluşur. parçalardan biri diğerinden daha küçüktür ve küçük parça büyük parçanın üzerinde duracak şekilde tasarlanmıştır. büyük parçaya su konulur ve küçük parçayada çay konularak büyük parçadaki su marifetiyle küçük olandaki çay demlenir.

0

çaydanlık her evin veya iş yerinin vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur. çaydanlığın içerisinde öncelikle çay demlenir bunu yanı sıra sıvı içecekleri ısıtmak amacıyla kullanılabilmektedir.

0

çay demlemekte kullanılan bir ev eşyası. alt ve üst olmak üzere iki parçadır. altta su kaynatılır. üstte ise çay demlenir. günümüzde çaycıların tahtını salladığı bir alettir.

0

çay yapmada kullanılan bir ev eşyasıdır.

0

genellikle metalden veya çelikten yapılmış evlerde çay suyu kaynatıp çay demlenen çeşitli boyutlardaki iki parçalı ibrikli pişirme kabıdır.

0

çay yapmak için kullanılan içinden su kaynatılan, çelikten yapımış metal bir mutfak eşyasıdır.

1

çay demlemek yada su ısıtmak amacı le yapılmış olan bazen metalden bazende porselenden yapılabilen gövdesi geniş ön tarafında uzun yeri olan kap.

0

3 parçadan oluşur. altta demliğe göre daha büyük parça( su konulur) alta göre daha küçük bir demlik ve kapaktan oluşur. çaylarımızı demlememize yardımcı olan genellikle çelikten oluşan can :)

1

su kaynatmak için kullanılabilen demir, çelik ya da porselen olan katlı küçük ve çukur tencerelerdir. katlı olması sebebiyle çay demlenmesi daha çok görülür.

0

porselen, çelik, bakır, çam gibi çeşitleri olan mis gibi tavşan çayı yapmaya yarayan mutfakların vazgeçilmez eşyası.

0

çay demlemek için kullandığımız mutfak eşyasıdır. 2 bölümden oluşmaktadır, alt tarafta su kaynatılır ve üst tarafta ise çay demlenmeye bırakılır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.