cam

hepsi | bugün   9 entry   -

3

kumun ateşte eritilmesi ile meydana gelen kırılabilen cisimdir.

1

şeffaftır. evlerin iş yerlerinin duvarlarının dışında kalan bölgelerinin yalıtım malzemesidir. tabak, bardak, çanak, çömlek, çay kaşığı gibi çeşitleri bulunmaktadır.

1

pencerelere takılan saydam ve opak kırılgan cisim.

1

hammadesi kum olan ve kumları belli sıcaklıklarda eritip saydam kırılgan bir cisme denir.

1

mutfak eşyalarının üretiminde de çokça kullanılan maddedir. özellikle bardaklarda çok tercih edilir. kırıldığında parçaları tehlikeli hale gelebilir. kesici özelliği yüksektir.

0

kumun yüksek sıcaklığa maruz kalarak erimesi ve şekillenmesi sonucunda meydana gelen cam pencere, mutfak eşyaları ya da diğer alanlarda kullanılan kırılgan bir üründür.

0

aslında maddenin kırılganlığı sertliğinden geliyor ne kadar sertse o kadar kırılgan oluyor yumuşak bir maddeyi kıramazsın sonuçta kırmaya çalışmazsın en azından çünkü bilirsin o madde yumuşaktır ve uğraşmazsın acırsın belkde ama sert olan madde gözüne dayanıklı gelir güçlü gelir ama unutursun ne kadar sertse o kadar kırılgan oluyor madde ,nesne,insan,bitki,hayvan ne dersen de bu her şey için geçerlidir

0

ana maddesi kumdur. yüksek sıcaklıkta eriyen kum sıvılaşır bu sıvı madde ise camdır. birçok farklı çeşidi vardır. günümüzde isteğe göre renkli olarak da üretilebilmektedir.

0

en sağlıklı olan üründür plastik dışında kullanılması gereken camdır. ana maddesi kumdur genellikle mutfak eşyaları camdan üretilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler