çalışmayan eş

hepsi | bugün   14 entry   -

1

herhangi bir işte çalışmayan,genelde ev işleri çocuk bakımı ve alışveriş gibi uğraşlarla ilgilenen aslında her zaman çalışan ama çalışmamış havası verilen emektar,hakkı ödenmeyecek eş.

0

bir evde çalışmayan eş kategorisi çoğunlukla kadınlar için kullanılan bir tabirdir. evin temizliği ve çocukların bakımını yaptıklarından dolayı ev hanımıdırlar.

0

ev hanımı denilen bu kesim aslında çalışan insandan daha çok yorulan, karşılıksız emek veren kadınların oluşturduğu kısımdır. işleri zordur rutindir, akşam eve gelecek çalışan eşin karnını doyurmak, ev temizliği, çocuk bakımı, ütü, bulaşık, çamaşır derken bir çok konuda uzmanlaşmaları ile bilinirler. hakları gözardı edilir ama hiç bir zaman ödenemez.

0

hayatını sürdürmek için eşinin eline bakan ve eşinin vereceği üç beş kuruşa sevinen kişidir. oysa ki, bütün ömrünü ailesine adamış gerektiğinde 7/24 onlar için çalışan ev kadınları vardır.

0

çalışmayan eş
evin çamaşır makinası
evin bulaşık makinesi
evin ütü masası
evin mutfağı
evin fedakarı
evin hizmetlisi
evin ücretsiz ve sigortasız karın tokluğuna çalışanı

1

günümüzde çoğu kadının iş hayatına atılmak istemesinin yanında, bazı eşler sadece kendi ailesinin işleri ile ve çocukların bakımı ile üstlenmek için çalışmayı tercih etmiyor. ama inanıyorum ki dışarıda çalışan insanlar kadar da hatta onlardan daha fazla yorulduğunu düşündüğüm eştir ve gerçekten evi çekip çevirir ve eşi ve çocukları üzerinde hakkı çoktur.

3

neden kadın olarak düşünüyoruz ki? erkekten eş olmuyor mu.. ayrıca maddi durumu elverişli ise çalışmamak en mantıklısı.

0

çalışmıyan eşler diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. yani çalış masalarda evdeki işleri yapıyorlarsa bence çalışıyorlardır .yani ev işleri yapmak da bir iştir .bazıları ev işleri de yapmıyorlarsa veya sürekli gezip tozuyor varsa tabii ki bunlarla ilgili bir şey söyleyemem. ama kadınlar evde de istede çalışabilirler.

1

tercih meselesidir.

1

tercih meselesi olmakla beraber, evin düzeni temizliği, yemeği gibi işleri kendine ilke edinmiş çalışma yeteneği olmayanların durumu, çocuklu olma durumlarında çocuğa bakma olayından dolayı da tercih edilmez. günümüz şartlarına bakıldığında eşler çalışmak zorundadır demek mümkün.

0

konforlu bir hayat için tercih edilmesi gereken bir eş. çünkü çalışan eş erkeğin yaşam konforunu azaltıyor. eğer maddi durumunuz iyi ise kesinlikle ev kızı alın.

1

herkesin görüş açısı farklıdır bence hem ev işi hem il olmaz onalrıda düşünmek lazım.

1

evlendikten sonra kendi isteğiyle ya da istemsiz olarak çalışması durdurulmuş kadın ya da erkek demektir. bazı kadınlar buna zorunlu tutulurken, bazı kadınların kendi tercihlerine bırakılmış durumdadır.

1

insanlar isterlerse çalışırlar isterlerse de çalışmazlar.çalışmayan eşlerde genelde boş durmazlar ve en azından çocuklarına bakarlar.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.