çaba göstermek

hepsi | bugün   9 entry   -

2

yapmak istediği bir işi başarabilmek için her türlü yöntemi denemek demetir. örneğin çaba göstermeden hedefine ulaşamazsın.

1

yapmak istediğin herhangi bir şey için ilerleme kaydetmektir. bir şeyi elde etmek için çaba göstermek gerekir. örneğin başarı için.

1

bir işi yapabilmek için uğraşmaktır. bir şeyi elde edene kadar uğraşmak anlamına gelir.

0

bir işin olması için uğraşmaya çaba göstermek denilir genel olarak çaba göstermeden bir işin olmasını beklemek çok saçmadır

1

bir şey için uğraşmak anlamına gelmektedir. genellikle insanların azim ve kararlılığı ile basarili bir şekilde sonuçlanır.

0

her hangi bir durum, olay, insan karşısında her şeye rağmen fedakarlık yapmak, kararlı davranmak ve sonucu ne olursa olsun yıkılmadan amaca gitmek/gitmemektir.
-bu aşk için çok çaba gösterdim ama tek başına yetmiyor.

0

herhangi bir işi yapmak için ortaya konan güç zorlu sürekli çalışma gayret ceth, bir ereğe varmak

0

her hangi bir işi yapmak için içten gelen bir istek halidir. bu istek hali ile kişi, o işte çaba gösterir. çaba gösterdiği vakit ise işinde başarılı olur. ne kadar çaba o kadar başarı. nokta.

1

bir iş için veya bir kişi için veya bir şey için emek vermek. en iyisini yapmaya çalışmak. bir iş için günlerce saatlerce kendini yorup emek vermek en iyisini yapabilmek için. bu bir ilişki olabilir daha çok mutlu olabilmek için çaba gösterilebilir veya bir hastalığı yenmek için çaba gösterilebilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.