bursa

hepsi | bugün   9 entry   -

2

bulgaristan göçmenlerinin çok yaşadığı ilimiz,bu kişiler gerçekten çok sıcakkanlı insanlar,uludağ gibi kış turizminin önemli bir merkezine sahipler ayrıca denizi ve doğası da güzel.

2

kestane şekeri ve iskenderi ile meşhur olan ilimiz.

1

ülkemizin marmara bölgesinde bulunan bir kaç milyon nüfusu olan akla ilk gelenler ulucami ve kestanesi olan osmanlıya başkentlik yapan bir ilimizdir.

0

şeftalisi, kestanesi ve iskender kebabı meşur olan ilimizdir. yeşil bursa denilmektedir. istanbul şehri ile kıyas götürmeyecek kadar yeşildir. atatürk orman çiftliği bulunmaktadır. botanik parkı belediye tarafından korunan bölgelerdendir. kent ormanı da korunan yeşil alanlardan biridir.

0

bursa, türkiye'nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2016 itibarıyla 2.901.396 nüfusa sahiptir. 2016 dünya yaşanabilir şehirler sıralamasında dünya'da 28. türkiye'de 1. sırada yer almaktadır.

0

marmara bölgesinde bulunan denize kıyısı olan bir şehrimiz turistik açıdan öneli bir yere sahiptir özelikle kışın uludağa turist yağıyor demek az olur.

0

zeytiniyle,iskenderiyle ve kestane şekeriyle meşhur, marmara bölgesi'nde yer alan bir ilimizdir.

0

ekonomik açıdan türkiye'nin gelişmiş kentlerinden biri olan bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır

0

türkiye'nin önemli illerinden, istihdam açısından oldukça gelişmiş ve tarihi ile oldukça fazla yerli, yabancı turist çeken gözdelerden. benim favori şehirlerimden her fırsatta giderim. cumalıkızık favori mekanım.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.