bukalemun

hepsi | bugün   8 entry   -

2

bukalemun boyları oyları yaklaşık 30 santimetre olan, yavaş hareket eden, renk değiştirme özelliği ile bilinen bir sürüngen türüdür.

0

rengarenk olan bir hayvan cesididir . kertekeleye benzemektedir biraz .

0

kertekelemsi sürüngenlere verilen genel addır.kertenkelelerden ayıran en öznemli özellikleri, ayaklarının kıskaç şeklini alabilmesi, dilinin çok uzun olması, gözlerinin çok büyük ve dışa çıkık olması ve renk değiştirebilme özelliğidir.

1

sürüngenler sınıfından bir hayvan. herkesin bildiği gibi renk değiştiren bir hayvan. bazen duygularını ifade edebilmek için bazen de kendini korumak veyahut saldırı gerçekleştirmek için yaptığı bir işlem. karaktersiz kişiler için de bukalemun gibi ifadesi kullanılır.

1

hayatta kalabilmek için kamuflaj yapan sürüngendir. düşmanlarından korunabilmek için bulunduğu yerin rengini alarak saklanır.

0

omurgalı hayvanlardan sürüngenler sınıfına girmektedir. bulunduğu ortamın durumuna ve istedikleri duygulara göre renk değiştirebilirler.

0

ortama göre renk değiştiren bir hayvandır. kertenkeleye benzemektedir. renk değiştirerek karşısındaki kişiyi korkutur ama saldırmaz.

1

renk degistiren, bulunduğu yerin rengi alan bir tür canlıdır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler