bigisayar

hepsi | bugün   5 entry   -

2

bilgisayarlar insanların hayatlarını kolaylaştırmak amacı ile yapılan kendisine ait bir hafızası olan bir ekrana sahip klavyesi olan bilgilerin depolanabildiği alettir.

3

çok sayıda aritmetiksel veya mantıksal işlemlerden oluşan bir işi, önceden verilmiş vir programa göre yapıp sonuçlandıran elektronik araç.

2

günümüzde vazgeçilmez olan teknolojik aletlerden biri haline gelmiştir. çok fazla veriyi küçücük kapasiteye sığdıran elektronik cihazdır. içerisin de bir çok ayrı bölümleri bulunur. bunlar donanım, yazılımdır.

3

kelime anlamını en güzel türkçe'de almıştır. veri girişi ve çıktısı alınabilen dahili ve harici data saklayabilen, cpu ve alu işlemcileriyle string ve mantıksal işlem yapabilen, günümüz hayatının son derece kolaylaştırabilen geliştirilmiş teknolojinin ta kendisidir diyebiliriz.

3

eskiden devasa olarak üretilen ve verilerin saatler süren çabalar sonucunda işlenip bulunduğu elektronik cihazlar iken şimdilerde cebe sığacak büyüklüklerde yapılan internet erişimi olan ve her türlü bilgiye çabucak ulaştığımız elektronik cihazlar haline gelmiştir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.