bekarlık sultanlıktır

hepsi | bugün   13 entry   -

0

evlememiş bekarların kendilerini avutmak için kullandıkları,halk arasında sıklıkla kullanılan deyimdir.tarihte bekar sultan var mıdır sorusunu sorduğumuz bir deyimdir.

0

genelde sultanlık sanılıp ileride pişman olunan durumun bekar kalmayı kendine hayat felsefesi edinmiş, ya uygun birisini bulamayıp evlenemeyen yada kendisini hovarda ilan eden kişilerin yaşam tarzını onaylatmak için kullandığı bir savunma sözüdür.

0

bekarların kendilerini avutmak için söylediği, ancak kafa yapısına uygun birini bulduğunda bir dakika bile beklemeyecek olan insanların söylediği terimdir.

0

genelde evlilerin kullandığı bir deyimdir ve bu bekarlara denilir sonuç olarak anne baba evinde güzel hayat olurken evlenince bütün yük üzerinde oluyor bu yuzden bu deyim kullanılıyor çok zor rahat hayatı evlenince yaşamak malesef.

0

evlenmeyen insanların uydurdukları laftır. sultan olmak sultanı bulmak gerekli. bekarken keyfinin sultanı olursun evlenincede eşinin sultanı. doğru kişiyle evlilik sultanlıktır.

1

bekarlık sultanlık mı bilmem ama evlilik hayatı düzene sokmaktır.

0

evlenmiş ama evli olduğu için mutsuz yada kimi zaman sıkıldığında söylenilen bir deyimdir. bekar olanlar evli olanları,evli olanlar bekarlara bazı deyimlerle takılırlar.

0

bazı insanlar için bence bu doğrudur. yani özgür olarak sürekli yaşamak isteyen insanlar için bunları olabilir .gezip tozalım yalnız başına yaşayanlar için .ama bence bekarlık sultanlık değildir. insanlar genelde evlendikleri zaman hayatlarını düzene sokarlar ve iyi bir yaşam sürüyorlar.

0

yerine göre bazen bekarlık sultanlıktır bazen de evli olmak sultanlıktır. değişir.

0

genelde filmlerde de bu şekilde aksettirilen ama tamamen kişinin kendi yaşam tarzına bağlı olarak karar vermesi gereken bir süreçtir, kendini tanı, ne istediğini bil ve bunu tek mi yoksa sevdiğin insanla birlikte mi yapmak istersin diye kendine sor, sonrasında bu durum hakkında objektif bir yorum yapabilirsin, tabi seçimlerinden de her zaman sorumlu olduğunu unutma.

1

bekarlık belli bir yaşa kadar belki sultanlık olabilir. ama 40 lı yaşları geçtikten sonra bekarlık sultanlık diyenlerin neden evlenmedim diye kendilerine sitem ettiklerini gördüm. bence mutlu bir evlilik gibisi yok.

0

bence bekarlık sultanlıktır lafı isteyip de evlenemeyenlerin çıkardığı sözdür. zira kimse yalnız ölmek istemez. bugünün yarını da var, yaşlanınca yanında biri olmalı insanın. bu sözü söyleyenlere talip olan biri olsa hiç düşünmez hemen evlenirler.

0

bekarlık sultanlık rahat yaşamı benimsemiş sorumluluğum yok mecburiyetim yok nerden geldin nereye gidiyorsun diye soranın yok ekmek elden su gölden diyip sorumluluktan kaçan rahatına düşkün birinin çıkardığı bir söz olmalı

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.