bedelli askerlik

hepsi | bugün   10 entry   -

1

ülkenin yeni ekonomik programında varolan 'yurtiçi imkanlarından kaynak yaratmak' maddesi gereğince, zaman zaman ortaya çıkan paralı askerlik mevzusu.

0

devletin belirlediği belli bir ücret karşılığında askerliği 1 ay yapıp bitirmektir. ayrıca bedelli askerlik yapabilmek için gene devletin belirlediği yaş sınırı arasında olmak gerekir.

0

parayla yapılan askerliktir. genelde ensesi kalınlar tercih eder.

0

belli bir ücret karşılığı askerlik görevini yerine getirme durumudur.iş veya vicdani sebeplerden dolayı askerlik görevini yapmak istemeyenlerin bir miktar para karşılığında görevlerini yapma durumu.

0

iş veya eğitiminden dolayı uzun vadede askerlik yapmak istemeyenlerin belli bir bedel karşılığında çok kısa sürede askerlik yapması durumudur

0

bana göre askerlik devlete zarardan başka bir şey değil. düşünsenize kışlalarda o kadar çok asker için harcanan onca paralar ( kamuflaj, yemek, barınma, ısıtma vs). bence profesyonel ordu kurulmalı ve bu kadar çok para daha doğru kullanılmalı.

1

12 ay askerlik süresini para karşılığında 28 günde yapılıyor bunada bedelli askerlil denir.

1

ücretli bir askerlik türüdür. belli bir süre zarfında yapılıp geri kalanını parayla kapatırsınız.

1

bence bedelli askerlik olabilir ama oradan gelen paraların bence paralı askerlik yapamayan insanlara yardım amacı olmalı.

0

parayla satın alınan askerliktir. en kısa sürede yapıp bitirirler .

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler