batıl inanç

hepsi | bugün   5 entry   -

0

çoğu insanın gereksiz ve mantıksız olduğunu bildiği halde hala inanmakta devam ettiği şey. kimileri bizzat şöyle der "benim barış inançlarım var" kardeşim sen de söylüyorsun "batıl" işte adı üstünde, batıl olduğunu bilip neden hala inanıp uyguluyorsun anlamış değilim.

1

mantıksal bir temele dayanmayan inanç ve davranışlara denir.gerçek bir sonucu olmayan,tepkisi kanıtlanamayan davranışlarda bulunmak,sözler söylemek veya inançlara inanmaktır.

0

hiçbir tutanağı olmadan inanıldığı şey ile ilgili hiçbir kitapta doğruluğu olmayan beşeri hatta şeytani inanışlardır. totemler buna en güzel örnektir. batılın olduğu yerde hak olmaz. kainat yaratıldı yaratılalı hak ve batıl hep savaş içindedir.

0

dinimizle hiçbir alakası olmayan inanç tğrüdür. bir nevi allah a şirk koşmaktır. bazı insanlar türbelere gidip bez felan bağlıyorlar bunlar bence batıl inançtır.

0

batıl inanç, mantıksal bir temele dayanmayan inanç ve davranışlara denir. gerçek bir sonucu olmayan, tepkisi kanıtlanamayan davranışlarda bulunmak, sözler söylemek, veya inançlara inanmaktır.

batıl inanç

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.