barış manço

hepsi | bugün   8 entry   -

1

çocuk programcısı ve sanatçı pazar sabahları yaptığı çocuk programlarını çok keyifle izlerdim,10 puan 10 puan 10 puan 100 puanla şampiyon derdi,gülpembe,kol düğmeleri,süper babaanne gibi efsane şarkıları hala dillerde,allah rahmet eylesin.

1

sanatçı olmak kavramını %100 karşılayan çok değerli bir insandır. günümüzde onun gibileri yok denecek kadar azdır. allah rahmet eylesin.

1

çocuk programı yapan, yabancı dilleri bilmesine rağmen gittiği ülkelerde türkçe konuşmayı tercih eden bir sanatçıdır.

1

türk rock müziğinin öncüsü 2 ocak 1943 yılında istanbul'da doğmuş 1 şubat 1999 senesinde aramızdan ayrılmıştır. arkadaşım eşşek, gülpembe, unutamadım, alla beni pulla beni, yaz dostum gibi daha bir çok şarkısı dillerden düşmez.

1

sanatçı kelimesinin hakkını veren ender insanlardan biridir. her yönüyle dört dörtlük bir insandır. allah rahmet eylesin. anadolu rock müziğinin sembolik isimlerindendir. birçok başarılı şarkısı vardır. hala unutulmamıştır.

1

anadolu rock türünün kurucularından. türk sanatçı, şarkıcı, besteci, söz yazarı, tv programı yapımcısı ve sunucusu, köşe yazarı devlet sanatçısı ve kültür elçisi'dir. çocukluğu ve çocukluğa dair program izlemeyi sevdiren dev isim.

1

türkiye'nin en büyük sanatçılarından birisi olan barış manço türk müziğinin en beğenilen isimlerinden birisidir. 1999 senesinde vefat eden sanatçı özellikle rock müziğin önde gelen isimlerinden birisidir.

1

türkiye vatandaşı merhum bay ses sanatçısıydı.
manço'nun annesi de ses sanatçısıydı.
isminin barış olmasının nedeni, annesinin ikinci dünya savaşı'nın sona ermesi dileğiydi.
abisinin ismi de savaştır. çünkü ıı. dünya savaşı başladığında doğmuştur.
manço'nun doğukan ve batıkan adında iki oğlu vardır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.