bardakta mısır

hepsi | bugün   12 entry   -

1

haşlanmış mısırı yağ ile karıştırıp üzerine ketçap mayonez yada istenilen sos dökülüp bardakta yenilen mısırdır.

0

gdo lu mısırların haşlanarak servis edilmesi halidir. asla yemedim. yemem de. çoluk çocuk çok seviyor. ben ise asla oğluma almadım. tavsiye etmiyorum.

0

dışarda seyyar satıcılar tarafından satılan ve haşlanarak yapılan bir yiyecek.farklı bardak boyutları var.

0

son yılların favorisi. dondurulmuş mısır buharda ısıtılıp, bardak boyutuna göre ayarlanıp, tuz yağ ile harmanlanıp isteğe göre nar ekşisi, ketçap, mayonez kullanılan oldukça sağlıksız aperatif.

1

lezzeti fena değil ama dondurulmuş mısırlardan yapılması ve ilave edilen malzemelerin de yapay olması nedeniyle pek tercih etmediğim sokak lezzetlerindendir.

1

mısır tanelerinin koçandan ayrılıp bardakta servis edilmesi durumudur. üzerine tereyağı eklenerek tüketilir. istenildiği taktirde biber, tuz, baharat çeşitleri atılabilir.

1

şu anda nerede ise her yerde satılan haşlanmış olan mısırların bir plastik yada kağıt bardaklara konularak satılan ve genelde çocukların çok sevdiği yiyecek.

0

haşlanmış mısırı kabuğundan çıkararak bardağın içerisine tereyağı nar ekşisi ketçap mayonez gibi karışımların yapılması ile kaşık ile yenilir.

1

süt mısırının tanelerinden oluşan ve tereyağ ile kavrulup bardak içerisine yerleştirilen bir lezzettir. dilerseniz üzerine ketçap mayonez sıkabilir veya baharat koydurabilirsiniz.

0

bardakta mısır genellikle bu seyyar satıcılardan ve bakkal ellerinde yapılıyor stil içinde mısır'ın taneleri kaynatıp tereyağı veya sana yağı ile karıştırıp isteğe göre ketçap mayonez döküp satmaktır ya da yemektir.

1

faydalı ve lezzetli bir yiyecek ama mısırların dondurulmuş olarak saklanması kalitesini düşürüyor.

0

normal süt mısırının taneli temizlenmiş halidir. bardakta yenilir içine tercihe göre ketçap mayonez vs konulur. annem evde yapar ancak sokaktaki yapılanların tadı nedense daha hoşuma gider

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.