bal tutan parmağını yalar

hepsi | bugün   6 entry   -

1

bir yerin başında bulunan birisi oralarda olan bitenlerden daha çok kar sağlar.mesela bir yede yemek yapanlar orada yemek yerler.

0

değerli bir şeye erişimi olan ya da çok önemli ve etkili bir görevde bulunan kişi bu durumunda dolayı kazançlı olur. kazançlar elde eder. bu kazançlar kendiliğinden gelir.

0

bal tutup da parmağını yalamıyacak insan yoktur olamazda olursada ona evliya deriz. çıkarlar hayatta kalmamız için gereklidir.önce can sonra canan gelir. balı önce biz sonra çevremizdekilere yediririz ki bizi desteklesinler.

1

bir şeyden fayda temin etmek için o işle meşgul olunması gerekir. bazı kimseler iş yaparken kendi çıkarını da düşünür. görevini yaparken bu işin kendine sağladığı imkanlardan belli oranda da olsa faydalanır.

0

ballı bir iş yapan kişiye elbet bal bulaşır. bulaşan bal da yalanır. faydası dokunacak bir işke meşgul olanın işten dolayı menffati elbet olur. örneğin; araba tamircisi olup da araba tamirini kendisinin yapması.

0

başkalarına yararı dokunan yerlerde çalışan, onlara iyi ve güzel şeyleri sunmakla görevli bulunan kimse, ürettiğinden ya da dağıttığından kendisi de faydalanır. genellikle bu tutum da hoş görülmeye çalışılır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler