ayraç

hepsi | bugün   6 entry   -

2

ayraç kitap okurken işimize yarayan bir gereçler kitapları okurken tamamını bitiremediğimiz için aldığımız yeri de unutmamak amaçlı kitapların arasına koyulan kartonunmsu bir gereç.

1

kitap okurken bıraktığımız yeri bilebilmemiz için kullanılan basit bir araçtır. farklı desen ve şekillerde olur. alternatifi ise sayfanın köşesinin kıvrılmasıdır.

1

kitapların arasına konulması için yapılmış, genellikle kağıt ya da plastikten olan ince uzun parçalardır. kitapta kaldığın yeri kolay bulmanı sağlar.

1

bir cümle içerisinde cümlelerin yapısıyla ilgili olmayan açıklama için kullanılır.yada bir yerin kalınan yerini bulmak için kullanılır.

2

ayraç ya da parantez, bir noktalama işareti. yay, köşeli ve süslü parantez olmak üzere başlıca 3 çeşidi vardır. bunun haricinde yatık v şeklinde parantezlere de rastlanır. türkçede parantez sözcüğüyle çoğunlukla yay parantez kastedilir.

1

ayrac bir kitabin arasinda nerede kalindigini belirlemek için kullanılan iplikli veya dar kesilmiş sayfalar arasini belirleyen cisme ayrac denir. roman okurken cok kullanırım.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.