ayder yaylası

hepsi | bugün   5 entry   -

1

ayder yaylası rizenin çamlıhemşin ilçesine bağlı olan 1350 metre rakımlı, ormanlar ile kaplı büyük bir yayladır. kışın çok soğuk olur.

0

türkiye'nin yaylalarından ilk 10 içerisinde bulunan, gidip görülmesi gereken bir yayladır. kışın kafa dinlemeye gidilen, muazzam güzellikte yerlerden birisidir. orada küçük, kiralanan ahşap evler, sobalı evler bulunmaktadır.

0

rize ilimizin çamlıhemşin ilçesinde bulunan bir yayladır.yani ilçe olarak çamlıhemşine 19 km uzaklıktadır.tarihte de 1300 yıllarında kurulan bir yerdir.

0

gidip görülesi bir yer. bir türlü kısmet olmadı. inşallah en yakın zamanda

1

kaçkarlarda zirve veya trans yapılacaksa iniş hedefi olması gayet olumlu yönlere sahip olan karadeniz yaylası. (gerçi yusufeli tarafında da rafting oalanağı var) yukarısında aşağı ve yukarı kavron yaylası, daha doğuda farklı bi vadi sistminde aşağı ve yukarı çaymakçur adlarında daha küçük yaylalar vardır. zirve için yukarıkavrondan öküzyatağına çıkmak en çok tercih edilen rotadır.

trans içinse çaymakçur üzerinden geçilecek lanetleme geçidi sizi olgunlar köyüne indirir, artvin-yusufeline bağlı farklı bir coğrafyadasınızdır, kısa sürede böyle bir değişikliği yaşamak ancak uçak yolculuğunda olur.

tabii kombine şekilde olgunlar-dilberdüzü-zirve-y.kavron-ayder kaplıcası rotasıyla hem zirve hem de trans yapılır, eve leş şekilde dönülmez.

eğer aynı ziyaretçi defteri sözkonusuysa çaycı amca buraların zevkinin avcılıkla çıkacağından dem vurur, kışn gelmeye davet eder, ancak 16-17 yıldır kaçkar kış zirvesi yapılmadığı gibi bir söylenti kulağınızdaysa pek ikna edici olamaz.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.