avukat

hepsi | bugün   9 entry   -

1

hak ve hukuk içerisinde mahmekemeler, devlet örgütleri vb. kurumlarda başka insanların hakkını savunmak için görevlendirilmiş kişilerdir.

1

kişi ve kurumların haklarını savunmakla görevli olan meslek elemanıdır. bilgi ve tecrübesiyle adaletin yerine gelmesine katkı sağlar. büyük sorumluluğu olan bir meslektir.

1

hukuk fakültelerinden mezun olan ve insanların her hangi bir şeyle ilgili yani hukuki bir olayla ilgili olarak mahkemede savunan kişidir.

0

tüzel ve gerçek kişiler için çeşitli davalar açabilen kişiyi düştüğü durumdan kurtarabilen. savunma yapabilen, haklarını arayan, hukuk fakultesinden farklı avukat sıfatları ile mezun olup görev yapan kişilerdir. her avukat herşeye vakıf değildir. boşanma avukatı, icra avukatı, iş ve işçi hakları avukatı gibi bir sürü farklı avukat türleri vardır.

0

mahkemelerde sanığın savunucusudur. filmlerde itiraz ediyorum sayın hakim repliği ile kullanılır.

0

mahkemelerde para karşılığında birini tutan yani savunan görevli.

0

avukatlık iyi aslında ama şuan da ülkede hukuk tamamen siyasete bağlandı. o yüzden sırf bu sebeple bu bölümden vazgeçtim.

0

kişiler ile kurumlar, kişiler ile kişiler arasındaki anlaşmazlıkları hukuk kuralları çerçevesinde çözmeye çalışan kişidir. avukatlık mesleği günümüzde çok rağbet görmektedir. bu rağbet ise meslekte yığılmaya, kazançların azalmasına neden olmaktadır. bir zamanlar 3-5 avukat olan ilçelerde şimdilerde 25-30 tane avukat var. ver parayı, al diplomayı.

1

kişilerin hak, hukuk ve yasa işlerinde yardımcı olan , mahkemeler önünde başkalarının hakkını savunmayı meslek edinmiş olan ve bunu yapabilmek için yasaların gerektirdiği koşulları taşıyan kimseye denilmektedir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.