atari oynamış efsane nesil

hepsi | bugün   6 entry   -

2

o adaptörün soğumasını beklerken dışarıya çıkmış nesildir.

1

şimdi nasıl her köşede bir çiğ köfteci mevcut ise, bizim zamanımızda da atari salonları her sokakta vardı ve biz okula diye evden çıkıp bu mekanlara giderdik ve giriş kapıları ışıklı filan olurdu, içeriden gelen oyun sesleri insanı cezbederdi. ben ortaokul zamanımı bu mekanlarda harcadım malesef. en iyi oynadığım oyun ise çok kişinin sevdiği street fighter oyunuydu. tüm adamlar ile oyun bitirirdim.

1

kasedin içine üfleyip tekrar taktıktan sonra çalışması efsaneydi bazen kasedin kenarları komple kırılsa dahi içindeki kısmıda takıp oynadığım günleri bilirim.

0

benim de içinde bulunduğum 1 in 9999 yazan kasetlerde binlerce oyun olduğunu sandığımız nesil

1

bugün ki play station gibi konsolların atasıdır. sabah kalkıp oynamaya başladığım babamla kapıştığım hey gidi yıllar dediğim o günü şartlarındaki elektronik eğlencemizdir. okuldan kaçıp atari salonlarında soluğu almadan önce bit pazarına uğranarak, jilet alıp. bununla atariyi çalıştırmak gibi basit bir çözüm bulduğumuz. street fighterın popüler olduğu yıllardır.

0

90'lı yıllarda çocuk olanlar için cennettten yeryüzüne düşmüş en büyük nimetti, atari.
şimdilerin tablet ve akıllı telefon nasılsın slinin anlayamayacağı bir nimettir, atari. 9999999 oyunun bir kasete sığması :) ama oynarken 20 tane oyunun olduğunu farkettiğimiz sistemin bizi kazıkladığını düşündüğümüz yine de yılmadan oynamaya devam ettiğimiz muhteşem bir nesil. tablet neslinin bunu hiçbir zaman anlamayacağı yıllar.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.