aşı

hepsi | bugün   16 entry   -

1

vücuda zayıflatılmış mikrop vererek hastalıklardan korunma yöntemi

1

aşı insan veya hayvanlara yapılan bir şeydir. amaç olarak hastalıklardan korumayı veyahutta hasta olunmuş ise vücuda hastalıkla savaşabilmek için destek olmayı güder. zayıflatılmış hastalık virüsüdür.

1

bir canlının belli bir hastalığa karşı bağışıklıklarını arttırmak amacı ile yapılan ve o hastalığın mikrobu ile hazırlanan vücuda verilen eriyik.

0

aşı genelde bebekler doğduktan iki yaşına kadar sürer ve herkes bebeğine yaptırır aşıyı.

0

hastalanmadan önce vücuda enjekte edilen, hastalanmayı önleyen ve hastalığı vücuda tanıtmayı hedeflenen güçsüz bakteri topluluğunun şırıngaya sıkıştırılmış hali.

0

genellikle bebeklik çağında yapılmaya başlayan, bir çok hastalığa karşı vücudun bağışıklık kazanması için, o hastalıkların mikrobu ile hazırlanıp vücuda damar yada ağız yoluyla verilen eriyiktir.

0

vücudun hastalıklara karşı korunabilmesi için hasta olmadan önce alınan bir koruyucu önlemdir. aşı ile vücud mikroba dirençli hale gelir. fakat mikropların da eli armut toplamıyor. onlar da aşıya dirençli hale gelebiliyor. galiba onlar da aşı oluyor :-)

1

insanların bebekliklerinden itibaren yapılmaya başladığı iğne ve damlalardır. vücudun o mikroba karşı bağışıklık kazanmasını sağlamaktadırlar.

0

kas,damar ya da ağız yoluyla vücuda verilen eriyik

0

günümüzde yeni çıkarılan aşılara güvenmiyorum.

0

vücüdu tehlikeli virüslerden koru ak için yapılır. özellikle hayvanlarda çok önemli. köpekler çok hızlı ölmektedir. dikkat edin. aşısını mutlaka ihmal etmeyin.

0

hepimizin küçükken olduğu bir iğne türüdür hastalıklara karşı dirençli olmamızı sağlar mesela benim sol kolumda var aşı izi.

0

vücudun hastalıklardan korunabilmesi için hastalık öööncesi yapılan bir uygulamadır. çok faydalıdır. mutlaka aşı olunuz.

1

insanların yada hayvanların hasta olmadan önce yada hastalandıktan sonra vücutlarına hastalık ile ilgili aynı maddeden yapılan sıvıdır.

0

hastalıktan sonra yapılan tedavi

0

hastalanmış ya da herhangi bir mikroba karşı vurulan bir ilaçtır

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler