arkeolog

hepsi | bugün   9 entry   -

2

arkeolog, insanlık tarihi ve tarih öncesi hakkında bilgi toplamak için eski uygarlıkların geride bıraktığı mimari yapı, eşya, kemik vb kalıntıları inceleyen kişidir.

0

eski insanlardan geriye kalan irili ufaklı şeyleri bulan, inceleyen, tasnif eden bir iş elemanıdır. çalışma koşulları son derece zordur. dağın başında, bir konteynerde haftalarca vakit geçirilir. çalışırken sıcak ve toz toprak insanı heder eder. akrepler, yılanlar vb. canlılarla göz göze gelinir. yapılan işe, çekilen eziyete değmeyecek paralar kazanılır. aklı olan bu işe bulaşmaz. seviyorsan tercih senin. ben tavsiye etmiyorum. çünkü amcam arkeolog. biliyorum yani.

1

kazı yapan insanlar için kullanılan bir meslektir. ülkenin tarihini ve tarihi eserlerini araştırırlar.

0

liseli iken hayalini kurduğum bir mesleki.

1

arkeoloji işi ile uğraşan insanlara arkeolog denir.yani insanların eski çağlardan kalan şeyleri araştırmaları onları toprak altlarından çıkartmalarıdır.

0

yer altı özelliklede eski çağlarda kullanılan malzemelerin arkeoloji ile uğraşan insanların yani arkeologlar tarafından bulunup incelenmesidir.

0

ortaya çıkarılmış kültürleri, kalıntıları, coğrafi, tarihi, etnoloji gibi birçok bilim dalından yararlanılarak kazı yapan kişilere verilen isimdir.
-çok isterdim her hangi bir arkeoloji kazısında bir kere bile olsa arkeolog olarak çalışmayı.

0

bilimden yararlanarak eski tarihi eserleri ve yapilari arastiran kisiye arkeolog bu bilime de arkeoloji denir.

1

arkeoloji, arkeolojik yöntemlerle ortaya çıkarılmış kültürleri, sosyoloji, coğrafya, tarih, etnoloji gibi birçok bilim dalından yararlanarak araştıran ve inceleyen bilim dalıdır. türkçeye yanlış bir şekilde "kazıbilim" olarak çevrilmiş olsa da kazı, arkeolojik araştırma yöntemlerinden sadece bir tanesidir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler