antrikot

hepsi | bugün   6 entry   -

1

kasapların parası bol müşterilerine ayırdığı et,dananın göğsünden boynuna kadar olan bölümden çıkan et,o bölgenin kaslarını danalar çok kullanmadığı için et sinirsiz ve yumuşak olur izgara mangal ve tavada her türlü güzel olur ama yapan kişi de önemlidir tabi pişirilmesinde bazı püf noktalar vardır.

1

fransızca'da, entrecôte kelimesi biftek için kullanılan bir sığır eti kesim anlamına gelir. geleneksel bir entrecôte, ingilizce konuşan dünyanın farklı bölgelerinde kaburga, kaburga, kulüp, scotch fileto veya delmonico olarak bilinen bifteklere karşılık gelen kaburga bölgesinden gelir.

0

et kategorisi altında en lezzetli parçalardan biridir. hafif dinlenmişi ve kalın kesilmiş olanı yapılırsa tavada da mükemmel sonuç verir. tava iyi kalite teflon olmalıdır. minimum 2 parmak kalınlığında kesilmiş etler kızdırılmış yağsız teflona atılır ve önce harlı ateşte 1'er dakika her iki yüzü de mühürlenir, böylece içindeki suyu mufaza edilmiş olur, sonra kısık ateşte istenilen kadar (2-3 dk) daha her iki yüzü pişirilir ve indirilir. tuz, karabiber ve kekik serpilerek servis edilir. en temel ızgara tarifidir. diğer tüm güzel et bölümleri için geçerlidir.

3

yakın zamanda istanbul büyükşehir belediyesinde geçen bir olay nedeniyle googleda en çok aranan kelimelerden biri olmuştur.

0

kuyruk eti. genellikle güveç yaparken kullanılır.

1

antrikot 31 mart seçimlerinde sonuçlar kesinleşmeden belediye başkanlığı mazbatasını alan kişinin halkı ve milleti kandırmak için oynamış olduğu bir tiyatro algı olayı ile gündeme gelmiş bir yemek türüdür.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.