anonim

hepsi | bugün   10 entry   -

1

yazarı belli olmayan, adı sanı bilinmeyen halk tarafından üretilen ve bir topluma mal olmuş esere anonim denir.

1

kimliğini belli etmek istemeyen veyahut kimliğinin kim olduğunu bilmediğimiz kişilerdir. bunlar şair yazar ve gündemde olan sosyal hesaplarda çokça rastlanır.

1

kimliği belli olmayan anlamlarında kullanılır genellikle. anonim eserler; kim tarafından yazıldığı belli olmayan eserlerdir örneğin.

2

sıfat olan anonim,öznenin "bilinmezlik" halini ifade eder.türkçeye fransızca "anonyme" kelimesinin değişimiyle geçmiştir.

0

söyleneni bilinmeyen ve ne zaman söylendiğine dair de bilgisi bulunamayan atasözü, deyim gibi özlü sözler için belirtilen isim.

0

anonim kelimesi kim olduğu, yada bir eserin yazarından bahsediliyorsa eğer o yazar hakkında herhangi bir bilgi bulunmayan demektedir. kısacası belirli olmayan herşeye anonim denir . genelde edebiyatta söyleyeni belirli olmayan şeylere denir.

1

adı bilinmeyen, adsız.
yazanı ya da yaratıcısı belli olmayan (yapıt).eski yunancada anonymos'a kadar dayanan bir tarihi vardir.

0

yazarı belli olmayan işlere anonim denilir eski kimin yazdığı belli olmayan şiirler şarkılar anonim diye geçer ayrıca ahmet'e sor sitesinde de kimliğini belirtmek istemezsen günde 1 kere anonim olarak soru sorma hakkın vardır

0

söyleyeni yazanı belli olmayandır. özellikle deyimler ve atasözleri ağırlıklı olarak söyleyeni bilinmeyenlerdir. bu site de bile soranı belli olmayan anonim sorular görmek mümkün.

0

söyleyeni yazanı belli olmayan şiirleri denir veya özlü sözlere denir kim tarafından yazıldığı belli değildir bizim ahmet'e sor sitesinde bile bazen soru sorulduğunda o sorunun kendisi tarafından sorulmasını istemeyince anonim işaretlemesi gibi.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.