ankara

hepsi | bugün   10 entry   -

1

türkiye'nin başkenti. öğrenci ve memur kendi olarak bilinir ama tam olarak öyle değildir, geniş bir yelpazeye hitap eder. başka sıkıcı gelebilir ama insan eş dost çevre edinmeye başlayınca bağımlılık yapar. hemen her imkanı vardır, istanbul gibi keşmekeş ve trafik problemi yoktur. huzurlu bir şehirdir.

0

kuru soğuğu, kuru sıcağı olan alışveriş ve parklarla dolu bir şehir

0

başkent olması hasebiyle tbmm'nin bulunduğu şehirdir. kanun yapıcılarla birlikte siyasetçileri de içinde taşır. sosyolojik yapısı siyasetten etkilenmektedir. seveni de sevmeyeni de çoktur.

0

türkiye'nin başkentidir. iç anadolu bölgesinde yer almakla beraber en büyük özelliği atamızın mezarının yani anıtkabir'in orada olmasıdır.

0

türkiye'nin başkenti ve ayrıca bir özelliği olmayan soğuk, kaba insanlarla dolu ve medeniyetin milyarlarca yıl sonra bile uğramayacağı tek il olması. anıtkabir dışında da görülmeye değer bir yeri olduğunu düşünmüyorum.

0

türkiye'nin başkentidir byük şehirdir iç anadolu da yer alır.

0

türkiye cumhuriyeti'nin başkentidir. üst düzey kamu kurum ve kuruluşların çoğu bu ildedir. soğuk bir iklimi vardır. ulaşımı kolaydır. yeni belediye başkanı mansur abimdir.

0

ankara, türkiye'nin başkenti ve en kalabalık ikinci ili. nüfusu 2018 itibarıyla 5.503.985 kişidir. bu nüfus, 25 ilçede, 1425 mahallede bulunmaktadır.

0

1923 yılında başkent olarak seçilen türkiyenin en kalabalık yüz ölçümü olarak 2. büyük şehridir iç anadolu bölgesinde bulunur. turistik açıdanda onemli biryerdir.

1

ankara iç anadolu bölgemizde bulunan bir ilimizdir.ülkemizin başkentidir.25 tane ilçesi bulunmaktadır.5.5 milyon civarında nüfusu vardır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.