altın

hepsi | bugün   9 entry   -

2

değerli bir maden olup mücevher yapımında kullanılır. doğada saf halde bulunur. sarı renktedir. yüksek değerli bir element olup sudan ve havadan etkilenmez.

1

çok eski dönemlerden beri kıymet verilmiş, bir zenginlik göstergesi olarak kabul edilmiştir. para gibi bir mübadele aracı olarak da kullanılmıştır. sarı renklidir. aksesuar ana maddesi olarak da kullanılır.

1

değerli bir metal. yüzyıllar boyunca zenginliğin sembolü olmuştur. genellikle bayanların tercihidir. ziynet eşyası yapımında kullanılır. sarı renklidir. beyaz altın da vardır.

1

anlık altın fiyatları için bigpara'nın canlı altın fiyatları sayfasını takip ederek bugün ve 2019 yılı içerisinde günlük olarak değişen altın kuru için akım zamanı

1

şu ara inanılmaz pahalı olan şeydir kendisi. arkadaşlarım lütfen evlenmeyin ve çocuk yapmayın. valla gram altın takacak halimiz kalmadı. yalan olur ben söyleyeyim size

0

değeri oldukça yüksek olan hiçbir zaman değerini kaybetmeyen gümüşten bile değerli olan madendir. sarı renktedir. düğünlerde geline takılır.

0

atom sayısı 79, atom ağırlığı 196,9 olan, 1064 °c'de eriyen, kolay işlenen, yüksek değerli, paslanmaz element, zer (simgesi au)

0

paslanmaz sarı renkte elementtir

0

çok değerlidir.doğada serbest halde, alüvyon yataklarında kum ile karışmış parçacıklar halinde bulunur.bir gramı 2 kilometrelik tel haline getirilebilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.