alt yazı

hepsi | bugün   10 entry   -

1

bir filmin anlaşılması için orijinal sesinden kendi diline alt tarafında yazı ile çevirmektir.bazende bir resmi yada başka şeyleri açıklamak.

0

altuaılı filmleri çok severim. nasıl yaptıklarını bilmiyorum ama merak ediyorum. eğer öğrenirsem bende deniycem.

0

yabancı dildeki filmlerin, dizilerin, belgesellerin anlaşılır olması açisından
içinde geçen konuşmaların dilimize çevrilerek, ekranın alt tarafında izleyiciye sunulmasıdır.

0

yabancı bir filmde başka bir de çevrilmiş ama filmin altında yazan bir şeydir o dili bilmiyorsan alt yazılı izleriz yani bizim dilimize uyarlayıp sonra filmin altında yazması.

1

televizyon izlerken ekranın altından geçen yazılara denilmektedir. yabancı filmler için de dil seçeneği olarak yine ekranın alt kısmında bulunur.

0

örneğin ingilizce bir filmi türkçe alt yazılı yapan kişi ingilizce konuşmasını iyi bilen birisidir. herkes alt yazı yazarları dalına giremez. google çeviriyi açıp bende yazabilirim sonuçta.

0

dilimizce yabancı olan film ve dizilerde alt kısmında yabancı ise türkçesi farklı bir dil ise istediginiz dile ayarlama potansiyeli oldugu için alt kısımında çıkan yazı türüne alt yazı denilmektedir.

0

ben genelde türkçe dublajları sevmediğim için filmleri dizileri türkçe altyazılı izlemeyi tercih ederim. bazen de ingilizce altyazılı izlerim. filmin altında herhangi bir dilde çeviri yazılar olmasıdır.

1

altyazı, televizyon ve sinemada özellikle yabancı dilde çekilmiş orijinal seslendirmesi olan filmlerde diğer dillerdeki izleyicilerin filmi seyrederken filmin altındaki yazıyı okuyarak filmde geçen diyalogları ve filmin konusunu anlamasını sağlayan bir görsel yöntemdir.

0

film izlemenin işkencesidir. alt yazıyı mı takip edip okuyacaksın? yoksa filmi mi izleyeceksin? benim hiç sevmediğim bir film veya dizi izleme şekli. tam bir işkence. zorda kalmadığım sürece trrcih etmiyorum. bana göre değil.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler