akbil

hepsi | bugün   10 entry   -

2

istanbul gibi büyük şehirlerde kullanılan otobüs ve metro gibi taşıma ve ulaşım araçlarında kullanılan bir kart türüdür.

2

toplu ulaşım araçlarında klasik kağıt,bilet veya jeton yerine kullanılan,içerisine elektronik para yüklemesi yapılabilen kart tipidir.

1

ulaşım için otobüslerde vb. ulaşım araçlarında kullanılan bir kart türüdür. içine para yüklenerek kullanılır.

1

büyük şehirlerde ulaşım araçlarına binmek için içine para yatırıp kullandığımız karttır ben hiç kullanmadım duymuştum.

1

şehirde bulunan toplu taşıma araçlarına binmek için gerekli olan karttır.

2

akıllı bilet kelimelerinin kısaltmaları ile oluşturulmuş olan bir kısaltmadır.bildiğim kadarı ile 2014 yılında akbil kaldırıldı karta geçildi.

1

metro, metrobüs, otobüs, tramvay gibi ulaşımlarda kullanılan ve belediyeye ait tuvaletler için de kullanımı olan nakit ödeme yerine bas-geç sistemi olan kolaylıktır.

1

akbil, genellikle otobüs, metro, tramvay gibi toplu taşıma araçlarına binmek için kullanılan, sadece bulunduğunuz ilde kullanabileceğiniz, içine para atıp o şekilde kullanabildiğiniz kartlardır. indirimli, tam, 60 yaş üstü, abonman gibi çeşitleri vardır.

2

neredeyse her şehirde olan, metro, otobüs gibi ulaşım araçlarında kullanılan kartın istanbul versiyonuna verilen addır. aynı zamanda belediyenin alanlarında nakit ödeme için de kullanılmaktadır.

2

türkiye de bulunan istanbul büyükşehrinde otobüs, metro ve tramvay hatları için geçerli olan vasıta biniş kartlarıdır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.