ak parti

hepsi | bugün   7 entry   -

1

uzun yıllardır türkiye'yi yöneten parti,son 31 mart 2019 seçimlerinde ilk kez buruk bir seçim geçirdi istanbul ankara izmir adana mersin gibi büyükşehirleri cumhuriyet halk partisi'ne kaptırdı.

0

uzun zaman önce kurulan 2000 li yılların başında yaşanan kriz sonrasında iktidara gelen ve o zamandan sonra hep başkanlığını yapan r. tayyip erdoğan olan adalet ve kalkınma partisi diye açılımı olan partidir

2

tam adı adalet ve kalkınma partisi olan 14 ağustos 2001 tarihinde kurulan bir partidir. akım olarak sosyal muhafazakardır. parti tüzüğüne göre resmi kısaltması ak parti'dir. 18 yıldır iktidarda olan partidir.

1

2001 tarihinde kurulan bir partidir. kurucuları recep tayyip erdoğan ve abdullah gül'dür. girdiği ilk seçimde başarı sağlayan çok partili dönemdeki tek partidir.

1

resmi adı adalet ve kalkınma partisidir. kurulduğu yıl iktidar partisi olmuştur. halen de iktidardadır. cumhuriyet tarihinde en uzun süre tek başına iktidarda kalan partidir.

0

türlü katakullilerle 2002 de iktidara gelen parti. 31 mart seçimlerinde sos vermeye başladılar devamı gelecek inşallah

0

adalet ve kalkınma partisi. kurucularından sadece recep tayyip erdoğan kalmıştır. 18 yıldır iktidar partisidir. 31 mart yerel seçimlerinde bir şeylerin tersine döndüğü götülmüş ve oy kaybı yaşamıştır. geçmiş olsun.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.