ahtapot

hepsi | bugün   7 entry   -

2

kabuksuz, kafadanbacaklılar ailesinden olan bir deniz canlısıdır. sekiz ayakları bulunur ve mürekkeplidirler. ülkemizde bir çok balık restoranlarında ahtapot yenilmektedir.

0

ahtapot kendisinin çok büyük bir kafası olan yani kafadan bacaklı olan sekiz tane de bacakları olan korktukları zamanlarda mürekkep salgılayan hayvan.

2

istediği renge kolayca bürünebilen, dokunaçlarından tat alabilen, kafadan sekiz kolu olan, mavi kanlı, omurgasız deniz canlısına verilen addır.

0

dünya üzerinde ilgi çekici bir o kadar da ürkütücü görüntüye sahip hayvanlardan biridir.aynı zaman oldukça zeki bir hayvandır.denizlerde ve okyanuslarda yaşarlar.en ilginç özelliklerinden biri ise üç tane kalbe sahip olmalarıdır..

0

kafadanbacaklı sekiz eşit ayaklı mürekkepbalığı türüdür. okyanuslarda yaşarlar yengeç, karides ve ıstakoz gibi lüks deniz canlıları ile beslenirler.

0

deniz veya okyanuslarda yaşayan 8 bacaklı bir su canlısıdır.kendisine zarar verileceğini anlayınca mürekkep salgılar ve kaçar.

0

deniz canlısıdır. sekiz adet bacağı vardır. kendi besinlerini karşılamak için kullanırlar. balıklar ve diğer deniz canlıları ile beslenirler.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.