ahmetesor ap algoritması

hepsi | bugün   18 entry   -

16

ahmetesor ap algoritması, ap dağıtımının yapıldığı algoritmadır ve kaliteyi ön plana çıkarır.

şeffaflık adına algoritmadan bahsetmek gerekirse:

1- soru sayısı, cevap sayısı, entry sayısı vb. herhangi bir içeriğin çokluğu ap kazancını etkilemez.
2- siteye girilen içeriklerin (sözlükte entry, soru, cevap, profil yayını, gruplarda açılan konular) ilgi görmesi ve popülerliğine göre ap kazancı artar.
3- google vb. arama motoru aramalarından, sosyal medyadan (facebook, twitter vb.), diğer internet sitelerinden içeriğe gelen ziyaretçi sayısı ap kazancını artırır.
4- sözlük başlıklarından kazanılan ap'ler, ilgili başlıktaki entry girenlere, girdikleri entrylerin kalitesine göre dağıtılır.
5- soru başlıklarından kazanılan ap'ler, soruyu sorana ve soruya iyi cevap verenlere dağıtılır.
6- seviye, ap kazancını etkilemez.

özetle, girilen her içerik okundukça ya da ziyaret edildikçe ap kazandırır. bot trafik ap kazancını artırmaz. ap kazancını artıran her ziyaretçinin ip adresi tutulur ve tekil ip bazlı ap kazancı yükselir. yani kendi soru sayfanızı sürekli yenilemeniz ap kazancını etkilemez. ya da konuya bot trafik çekilirse ap kazancı değişmez, bilakis içeriğine anormal bot trafik gönderen üyelerin hesapları kapatılabilmektedir.

daha fazla ap kazanmak için, gerçekten bilgi veren içerikler büyük önem arz etmektedir. gündelik hayatta karşılaşılan konular ya da sorunlarla ilgili sorular sorup, sorulara cevap vermek faydalıdır. bununla ilgili bilgi kazancımı nasıl artırabilirim sayfasında yer almaktadır.
https://ahmetesor.com/static/howto#kazancartirma

sosyal medya paylaşımları ap kazancını artırır. burada dikkat edilmesi gereken, eğer soruyu siz sormuşsanız, sorduğunuz soruyu paylaşın. eğer soruya cevap vermişseniz, soruyu değil de verdiğiniz cevabın linkini paylaşın. aynı şekilde, sözlükte bir başlığa entry girmişseniz, girdiğiniz entry'nin linkini paylaşın.

cevaplara ya da entrylere verilen oyların ap kazancına etkisi vardır. lütfen gerçekten beğendiğiniz kaliteli içeriklere + oy verin. kalitesiz, hiçbir değer katmayan içeriklere - oy verin. sitede verilen oylar gerçekten objektif olarak verilirse, kazancın adil dağıtılmasına yardımcı olur.
aynı şekilde en iyi cevap olarak seç butonu da hakkaniyetle kullanılmalıdır.

objektif kriterlere dayanmadan, belli bir yazarın tüm içeriklerine - ya da + veren ya da seri herkese - ya da + veren üyeler tespit edilip bazı geçici cezalar alabilmektedirler.

son olarak, girilen içerikler hemen ap kazandırmaya başlamaz. yani 20 cevap yazdım hiç ap kazanamadım durumu normaldir. ilgili içerik zamanla okundukça kazandırır. 6 ay önce sorulan bir soru ya da girilen bir entry birdenbire yüksek ap kazandırmaya başlayabilir örneğin.

ek olarak, mevcut ap algoritması, sitenin tüm gelirlerinin %75'ini yazarlara dağıtacak şekilde güncellenmiştir.

ap algoritması, ap kuru mevcut kur üzerinden geliştirilmiştir. yani kısa vadede ap kurunun yükselmesi pek olası değildir. ne zaman ki ülke ekonomisi şaha kalkar, sitenin gelirleri de artarsa, o zaman ap kuru yükselmeye başlar.

merak edilen bir konu da, sitenin üye sayısı arttıkça ap kazancı değişir mi? sitenin üye sayısı arttıkça ap kazancı artar çünkü girilen içeriği ziyaret eden kişi sayısı da artar.

bu konu ahmetesor'un sözlük kısmına açılmıştır. sözlük formatı gereği, bu konu hakkında sorularınız olursa burada değil, ahmetesor grubunda sorabilirsiniz. algoritma ile ilgili görüşler ve yorumların burada paylaşılması daha uygun olur.

24

okudum ama ap kazanmak zor oldu inanın kur düşük bide ap kazanmak zor, en azından ap kazanmayı kolay yapsanız daha iyi olur, verilen cevaplara normal bonuslardan hariç 3.5.7 şeklinde bonus verseniz daha iyi olur, onca güzel yazımız harman oluyor hevesimiz kırılıyor, ap kuru düşük olunca sireye kimsenin girmesi gelmiyor haberiniz olsun ahmetesor ekibi...

22

günlük giriş bonusları olsa çok iyi olur bence. mesela 1 saat boyunca sitede aktif kaldığımız zaman sizin belirlediğiniz miktar hesabımıza bonus olarak gelse iyi olur diye düşünüyorum. 2 saat aktiflik olunca ona göre bonus gelse çok daha iyi olur bence.
@dantes

17

her şeyi çok güzel özetlemişsiniz de bizim bu siteye girme amacımız sizin reklamlarınızda da bahsettiğini soru sorup soru cevaplayıp ap kazanmak ama sizin bir kaç haftadır yaptığınız güncellemeler de teşvik edici hiç bir şey yok cevap bonusları kalktı soru ve cevaplara ap çok az kur düşük söylermisiniz reklamlarla youtube kullanarak bizi buraya neden topladınız madem kazandırmayacaktınız aylardır biz burda emek harcıyoruz karşılığı koca bir hiç bakın açıklamanızda bu çıkıyor

1

uygulama gayet başarılı bir çalışma ile güzel hale gelmesi bizleri böyle güzel bir şekilde bilgilendiren yetkililere teşekkür ederim çalışmaların devamını en iyi güzel en içten dileklerim kutlarım...

2

hatalarımızı düzelten ayrıca kulanım sağlayan gayet kolay ve zevkli bir çalışma güzel hale getirilmiştir bu derece de bizleri kolay kullanım sağlayan yetkili yatırımcılara teşekkür ederim..

9

ahmetesor ap algoritması özellikle aralık ayında ve ocak başında kazandıran; fakat kur düşüşü ile beraber artık kazandırmayan ne cevap bonusu ne de cevap sayısı bonusu alamıyoruz şu an.

3

bi yoruma bi ap bi soruya 1 ap verseniz batar misiniz yani?..

3

burada soru soran ve cevap veren kişilerin beklediği cevap neden ise bir türlü verilmiyor. sitede ne zaman ap kur fiyatında artış olacak bizim için ilk sırada bu gelmektedir. bu anlattıklarınız kimsenin ilgisini çekmiyor kusura bakmayın.

4

ülke ekonomisinin şaha kalkması falan filan olması nereye kadar kur artışını yapmayacaksın. ahmetsor bu sitede bir çok kişinin hakkını yiyorsunuz bunun farkında mısınız çok merak ediyorum.

5

"6- seviye, ap kazancını etkilemez" açıklamasıyla daha önceki açıklamalarıyla ters düşülen bir cümle.

5

"ap algoritması, ap kuru mevcut kur üzerinden geliştirilmiştir. yani kısa vadede ap kurunun yükselmesi pek olası değildir. ne zaman ki ülke ekonomisi şaha kalkar, sitenin gelirleri de artarsa, o zaman ap kuru yükselmeye başlar." bu açıklama ile kurun yükselmeyeceği de söylenmiş oluyor. hayırlı olsun. teşekkürler. :-)

2

bence düzgün çalışmıyor, ne zamana kadar yeni gelen gelen abone ile beslenecek!
app değerleri düşük olduğu için millet terke ediyor!

2

cevap ve soru sorma sisteminin üzerine kurulu ödül olarak platfromda kazanca çevrilen aplerin dağıtılması.

1

ap kazancıyla ilgili olarak referans kazançları da oldukça zorlaştı. 4 referansım olmasına rağmen hiçbirinden referans kazancım olmadı. referans kazanç sistemi güncellenirse çok memnun olurum.

0

aynen öyle sorularıma cevap yazılıyor 5 veya 6 kişi cevap yazmış 1 ap bile kazanamadım..

0

ben sistemin daha geliştirilmesi taraftarıyım. daha orijinal sorular sorulması ve buna teşvik edilmesi gerekir.

0

tamam algoritmayı güzel açıklamışsınız da ap kazancını artırmak için bence günlük görevler verilebilir.
örneğin 1 saatlik aktiflik sonunda belli bir ap verilebilir.
ya da belli bir soru sorma sonunda ap verilebilir bu cevap verme içinde geçerli olabilir.
böyle olursa uygulamanın adını duyurması daha kolay olur ben çevremdekilere bu uygulamadan bahsediyorum ama çok zor olduğunu söylüyorlar bende onlarla aynı fikirdeyim belki fikirlerimi dikkate alırsınız da daha iyi yerlere geliriz hep beraber.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.