ağzının tadı kaçmak

hepsi | bugün   6 entry   -

1

bir durumda rahatı kaçmak, huzurunu kaybetmek, mutluyken mutsuz duruma düşmek anlamına gelir. örneğin o kadar boş konuşuyor ki ağzımın tadı kaçtı.

0

rahatı kaçmak,huzurunu kaybetmek,bir kimsenin kurulu dirliği,düzenini bozmak anlamında kullanılan bir deyimdir.bir olayın ya da durumun insanların canını sıkması durumunda kullanılan bir deyim olarak tatsızlık yaşandığını bildirir,hoşa gitmeyen durumlarda kullanılır.

0

senin neşeli huzurlu bir durumundan çıkıp sinirlenmesi veya öfkelenmesi gibi ağzının tadını kaçıran olumsuz bir olayın olmasıdır.

0

yaşanılan bir olaydan dolayı keyfi kaçması durumudur. deyim olarak kullanılmaktadır. genellikle hoşa gitmeyen, kişiyi yaptığına pişman eden davranışlar için kullanılır. ağzının tadı kaçan bir daha bulaşmaz.

0

bir deyimdir dolayısı ile mecaz anlamda kullanılır. bir durumdan rahatsız olmak, canının sıkılması, iyiyken kötü duruma gelmek anlamında kullanılırken bazende gerçek anlamda kullanılır. bknz. şu yemeği yedikten sonra ağzımın tadı kaçtı.

1

ınsanların kurulu düzenin bozulması huzurunu kaçması ya da bir kimsenin kurulu dirliği ve düzenli bozulması anlamına gelen bir sözdür

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.