ağzının kokusunu çekmek

hepsi | bugün   10 entry   -

2

bir kişinin dayanılmaz, çekilmez tutum ve davranışlarına katlanmak demektir. örneğin çalıştığım işte insanların ağzının kokusunu çekmekten sıkıldım artık.

0

birinin hal ve hareketlerine katlanmak.

0

gereksiz birine mecburiyetten yada zorunluluktan katlanmak durumu ve bu kişiye tahammül edebilmek için sabır veryansını modunda olmak.
kahrolsun zorunluluktan doğan ilişkiler.

1

bir insanın bir sebepten dolayı başka bir insanın yapmış olduğu kötü şeylere her hangi bir tepki vermemesidir.mesela çocukları için patronuna sessiz kalması.

0

genellikle bir insanın çenesini çekmemek için kullanılır. hani çok konuşur o da der. bir başkası da ağzı gerçekten kokar ondan şikayetçidir.

0

sevgili de bile tahammül edilemeyecek koku. yeri geldiginde ayrilik yeri geldiginde cinayet sebebi olabilecek berbat koku. karsinizdaki insani konusturmamak icin turlu atraksiyonlar yaptiran rezil koku, opusmeyi bile boka cevirir

0

ıstemediği bir kişiyle aynı ortamda bulunmak karşındaki kişinin tutum davranışlarına katlanmak.

0

bir kişinin derdini, sıkıntısını çekmek. o kişiye katlanmak anlamında kullanılan bir cümledir. deyim olarak kullanılmaktadır. ağız kokusu hoş değildir. bu hoş olmayan kokuyu çekenler bir şekilde mecbur kalıyordur. zor iş.

0

bir kişinin herşeyini kabullenmesi. ona katlanmasıdır

1

dayanılmaz bir insanın çekilmez tutum ve davranışlarına katlanmak ses çıkarmamak anlamına gelen bir sözdür

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.