ağzından çıkanı kulağı işitmemek

hepsi | bugün   10 entry   -

1

sözlerini tartmadan, düşünmeden, öfke içinde, söylediğinin nereye varacağını hesaplamadan ortalıkta söylenen sözlere ağzından çıkanı kulağo işitmemek denir. örneğin çok sinirlisin sanırım ağzından çıkanı kulağın işitmiyor.

0

ne dediğini bilmeden yerli yersiz konuşmak. lafin nereye gittiğinini bilmemek.

0

patavatsızca, insanların kalplerini kırmayı önemsemeden ağzına gelen lafı söyleyen kişidir. lafı söylerken başkalarının ne hissettiğini ve düşündüğünü önemsemezler. bir ortamda söylediklerini bir laf ile sizi çılgına çevirebilirler

0

ne söylediğini, söylediği şeyin ne anlama geldiğini bilmeden düşüncesizce konuşmak.

0

sinirlenmenin etkisi ve karşısındaki kişiye göre değişen ve oldukça hakaret vari konuşmaların ortaya çıkmasına neden olan durumdur.
-aga be ağzıma geleni saydım ama çok pişmanım.
+üzgünüm ama geçti o tren.

0

ne dediğini bilmeden konuşan insanlara ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu senin denilir genelde patavatsız ya da sinirli insanlar bu şekilde konuşur

0

yüksek öfke durumunda ne dediğini algılayamaz ve düşünemeyen insanlara denir.

0

o kadar sinirli ki artık ne dediğini bilmiyor karşındaki kişinin kalbini kırdığını bile farkında olmayan ağzımdan çıkan küfürü işitmemek.

0

çok sinirlenildiği zaman her laf söylenebiliyor. bunun nedeni ağızdan çıkanların kulak tarafından duyulmamasıdır. bazı insanların ise ağızlarından çıkanları kulakları hiç duymaz. bu insanlar gereksiz insanlardır. uzak durmak lazım.

0

insanlar bunu daha çok sinirli oldukları zaman yaparlar.o anki sinirle insanın ağzından çıkanı kulağı duymayabilir.yani o an ağzına gelen her şeyi söyleyebilir.bu anlama gelir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.