aforoz

hepsi | bugün   8 entry   -

1

bir hıristiyan'a katolik kilisesi tarafından konulan yasak.buna göre, aforoz edilen kimse, kilise faaliyetlerine katılamaz, katolik mezarlığına gömülemez.

1

hristiyanlık kilisenin bir kişiyi dinden çıkarması anlamına gelir. islamiyete böyle bir uygulama yoktur. innaç allaha kul arasında kabul edilir.

0

hıristiyanlıktan papanın kişiyi çıkarması demektir.

0

hristiyanlıkta papa'nın bir kişiyi dinden çıkarması demektir . müslümanlıkta aforoz diye bir şey yoktur. sadece hıristiyanlıkta olan birseydir.

0

hristiyanlık inanacında bulunan bir uygulamadır. papanın, kafasını bozanları dinden çıkarmasıdır. baba dinin tek yetkilisidir. dine giren, dinden çıkarılan papanın isteğiyle olur. temiz iş.

1

aforoz, dini bir topluluğa mensubiyetten mahrum etme ya da çıkarılma anlamında kullanılan dini bir kınama şekli. kelime tam olarak “herhangi bir kimseyi iletişimin, toplumun dışına çıkarma” anlamına gelir. bazı dinlerde, aforoz grup ya da bir üyenin manevi kınamasını da içerir.

0

hristiyanlıkta bir müminin çiğnediği dinsel yasak yüzünden kilise topluluğu dışına atılması.orta çağ'da çok etkili bir şekilde kullanıldı. papalık makamının elinde yüzyıllarca önemli bir tehdit aracı oldu.

0

bağlı bulunulan dini bir topluluktan kınayarak çıkarma ve uzaklaştırma işlemidir. genellikle hıristiyanlık dininde çıkarılmaya denir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler