adolf hitler

hepsi | bugün   8 entry   -

3

avusturya asıllı alman politikacıdır. 20. yüzyılın en büyük diktatörü olarak anılır. tek başına bütün dünyayı etkilemiştir ve israil devletinin kurulmasında payı büyüktür. zeki ve cani bir lider olarak bilinir. 1945 yılında intihar ederek ölmüştür.

2

hırsının kurbanı olan bir lider.

2

"benim hocam il duce (mussolini), onun hocası mustafa kemal'dir dediği iddia edilen ancak hiçbir zaman kanıtlanamayan alman asker, ressam, politikacıdır. yahudilere yaptığı zulümler ile bilinir ancak tıp bilimine yaptığı katkılar da bir hayli fazladır.

3

almanya'nın nazi partisi lideridir. dünya tarihinde, 20 yüzyılın kötülüğü ile ün salmış, güçlü liderlerinden biri olarak yerini almıştır. öldürücü anti-semetizmi ve aryan üstünlüğü takıntısının olumsuz etkileri halen devam etmektedir.

1

ikinci dünya savaşının en önemli simalarından biridir. kavgam adlı kitabı hala çok satanlar arasındadır. hayatı çok merak ediliyor olmalı ki onlarca film yapılmıştır.

0

2. dünya savaşında nazi almanyası başkanı

0

adolf hitler 2. dünya savaşında almanya'nın başkanıydı.önemli işler yapan hitler bir sürü yahudiyi öldürmüştür.rusların berlini işgal etmesiyle yurt dışına kaçmıstır.

0

avusturya asıllı adolf hitler yirminci yüzyılın ve nazi almanyası'nın en ünlü diktatörü olarak tanınır. ıı. dünya savaşı'nda avrupa 'da milyonlarca kişinin ölümünün başlıca sorumlusudur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.