admin

hepsi | bugün   6 entry   -

1

admin ingilizce de administrator kelimesinin kısaltılmış halidir ve sosyal medyada hesapları ya da sayfaları yönetenlere denir. adminler site veya sayfalarda içerik üretir, içerikleri düzenler ve kısaca bulundukları platformda yöneticilik yaparlar.

1

yöneticilere verilen isimdir. yabancı kökenlidir.

1

admin aslında kelime anlamı olarak yönetim, idare demektir. ama sosyal medyanın ve forumlarının yaygınlaşmasıyla bunları yöneten administrator yani yönetici kelimesinin kısaltması olarak kullanılmıştır.

0

admin veya alternatif olarak karşınıza çıkabilecek olan administrator, gatekeeper, root ve superuser, bir bilgisayar ya da ağ sistemi üzerinde tüm yetkilere sahip olan hesapların isimleridir. ... administrator ise türkçe'de “idare” anlamına gelmektedir.

0

bir sosyal medyada veya farklı bir yerde yönetici olan kimseye verilen addır bu kimse o sitenin yönetimi ile alakalı her şeyi bilir ve orada bulunan üyeleri yönetir.

0

ingilizce administrator kelimesinin kısaltılmış halidir. bu kelime daha çok admin olarak kullanılmakta ve bilinmektedir. yönetici anlamına gelmektedir. adminlik; bir kurumun, işletmenin, internet sitesinin vb. yöneticisi olmaktır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler